| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Já když jsem rodila, přecházela jsem z jednoho pokoje do druhého. Dodnes nevím proč tomu tak bylo (tuším že ten jeden byl nadstandart (postel, telka) a ten druhý porodní box s klasickou kozou (bylo mi jedno kde a jak budu rodit) a byl z ní ke mě lepší přístup :-D ), rodila jsem dlouho, tak asi i proto. Je to věc nad kterou jsem se zamyslela až nyní díky Vašemu dotazu ;-)
Rozhodně bych holení a klystýr do dotazníku zařadila - ale nabízela prostě jako doplněk na přání, jestliže už je u Vás zavedeno že standardně neděláte (já byla oholená z domova a klystýr jsem chtěla).
Také bych uvítala kolonku jak velkou pozornost maminky chtějí během porodu - někomu je příjemné když se o něj PA zajímá více - má pak pocit že je o ni postaráno, nemyslím neustále monitorovat a tak, ale časté návštěvy, optání se jak to jde, co se změnilo apod., některá maminka je zase radši sama nebo se svým doprovodem a výše zmíněné dotazy a péče ji obtěžují.
Také jak velkou pomoc si žádá při druhé době porodní (mě třeba tlačili na břicho, sestře PA držela hlavu na prsou, a přitahovala kolena k hrudníku... může tam být i nástřih, a nevím co vše se ještě při druhé době porodní dělá aby se porodu pomohlo).
No a po porodu, se porodní asistentka zachovala velmi krásně. Byla jsem velmi zesláblá a miminko si nemohla držet u sebe (ano dali mi jej na bříško, nechali mě pomazlit a pak jej otřeli a zavinuly do zavinovačky) a než mě zašili stála PA s miminkem v zavince vedle mě a já na malého koukala z blízka :-) to bylo od ní moc hezké :-)

Dala bych i nějakou možnost jak to chce maminka s miminkem po porodu:
1. být nonstop s miminkem
2. sestry odnesou miminko na oddělení aby si maminka odpočinula (mě třeba tuto možnost nabídli a byla jsem za ni vděčná - dnes už bych to taky chtěla jinak ;-) ale tehdy jsem byla totálně vyčerpaná a po pravdě z miminka zděšená :-D
3. podle situace a stavu maminky po porodu
Myslím že tato otázka bude vždycky zodpovězena tou první možností, ale možná by mohla trochu pomoci maminkám, které budou opravdu unavené a nejisté z miminka, že není nic špatného na tom požádat personál porodnice, zda by se o miminko nemohli na chvilku postarat aby si maminka aspoň chvilku trochu odpočinula. Já třeba když už jsem měla miminko u sebe byla jak na jehličkách abych náhodou nepřeslechla kdyby plakal a vůbec jsem si neodpočinula, byla jsem dost nervozní - jakmile se pohnul hned jsem ho kontrolovala...

No a jak tu psaly ostatní - chování personálu na odd. šestinedělí - ale to nepatří do dotazníku že :-D :-D Do dotazníku bych opět dala jak často si přejí být kontaktovány sestrami kvůli kojení a tak.


No a nezapomněla bych dát při odchodu k vyplnění dotazník jak byly s péčí spokojeny a tam bych uvedla potíže, které zde uváděly ostatní s přístupek lékařů při vizitách, sester, uklízeček a dalšího personálu :-)



Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.