| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Podlé naší rodinné a mé osobní zkušenosti řvou právě malí papoušci (andulky), zatímco velký papoušek je kliďas.
V rodině proběhli amazoňani, žakové, alexandři, andulky a další papoušci, které nebudu pro příliš snadnou identifikaci psát.

Nejdéle jsem žila s žaky, byli celkem pohodoví, povídali si, naučili se slušně mluvit, ale občas samo taky zařvali. Problém byl s tím, že jeden byl samec a fanaticky nesnášel mého manžela a ostatně všechny muže, nesměli vůbec vstoupit do obýváku. Samice, kterou jsme opatřili poté, co jsme prvního žaka vrátili, zase nemusela mě, ale dávala mi to najevo jen rezervovanou lhostejností v určitých situacích (v podstatě jí vadilo jen když jsem jí čistila klec, tak jsem předala úkol manželovi a bylo).
Byl to perfektní papouch, mluvící společník a pochopil, že se kadí v kleci, takže celý den měl otevřeno a žil s námi.

Dědův letitý amazoňan na něj byl absolutně fixován, bylo to přátelství až za hrob. Papoušek umřel až po dědově smrti, tehdy bylo dědovi 77 a papouchovi snad přes 80 let. Slyšela jsem nějakou nahrávku, kde se mnou papouch mluvil, byly to decentní a příjemné zvuky, žádná andula.

Alexandři nebyli součástí "rodiny", ale byli to prostě ptáci v kleci, jako mnozí jiní.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.