| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Kopretinko 3 - pokud jdeš do AIO kde se průměrná cena pohybuje kol.400 - 500 kč,tak se dá polemizovat. Další věc je hygienická norma 1 plinky, což je max. 3 h. a to i jednorázovek. Většina maminek, co se chlubí, jak ušetří na papírovkách, používá během dne 1, 2 plinky a praktikuje tzv. balík. Jsou to extrémy, ale je jich strašně moc, pak opravdu ta celková suma není až tak hrozná, jako při spotřebě 8 - 10 jednorázovek denně.....Další aspekty proč látkovat, mimo ekologických je především zdraví našich nejdražších. Dětská pokožka je daleko víc citlivá na chemikálie, víc je vstřebává - proto zákaz různých chemických látek, které se používají v textilním průmyslu, proto ty přísnější atesty na dětské oblečení atd.. Kdo si nastuduje, co vše papírové plinky třeba při procesu bělení nasáknou, tak má jasno a nečeká na to, co má prověřit čas.
I na výbavě látkových plen se dá ušetřit a to nemluvím o kupování z druhé ruky, do toho jsem zatím nešlě, i dkyž mám 4 děti.
Pro novorozence je stále nejlepší používat klasické čtvercové plinky - kdo má ty echtovní totáčovské po nás, tak má doma poklad, kdo nemá doporučuju pořídit vysokogramážní dnes už vyráběné u nás - nebo teda deklarované výrobou u nás....O gamážích druzích látek apod. se dá dočít tady ve velně přístupném deníčku. Kdo je zručný, může si plinečky i sám ušít. Já k těm zručným nepatřím, ale nakoupila jsem si bambusové látky a nastříhala na čtverce atd.
Moderní látkovky jsou krásné, ale opravdu cena je vyšší a věřím, že dokáže odradit, obvšem cesta k látkování vde i přes daleko levnější cesty.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.