| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Určitě bych používala od začátku svou mateřštinu. Koneckonců jsi jediná máma, kterou dítě má a spoustu slov znáš, nebo je pro tebe přirozenější je říkat slovensky. Tak proč bys to měla svým dětem upírat.

99 % lidí, kteří ti do toho budou kecat, nejsou přirozeně bilingvní a nemají ani zkušenosti s výchovou dětí ve vícejazyčném prostředí. U těch, kdo zkušenosti mají a taky kecají, si můžeš snadno prohlédnout, čeho dosáhli, a podle toho se zařídit.

Většina odborníků a "odborníků" také neví, o čem mluví, nebo sledují jen oblast vlastního zájmu. Miluju logopedy, kteří nedoporučují "plést dětem hlavu" dalším jazykem, dokud se neustálí různé pro ně podstatné či oblíbené hlásky. Jsou lidi s různými vadami řeči a učení, kteří se šťastně dožijí dospělosti aniž by se tyto vady podařilo zkorigovat – a upřít jim jazyk jejich rodičů nebo porozumění kultuře, z níž pocházejí, by byla pěkná sviňárna.

Přišla jsem do pracovního i osobního kontaktu s mnoha bilingvními rodinami a můžu potvrdit, že největší průšvih je zatajit dítěti mateřštinu matky. Těm dětem pak prostě něco chybí...

To, že se v těch rodinách mluví různě na střídačku všemi dostupnými jazyky, je normální. Nevšimla jsem si, že by to na někom zanechalo nějaké stopy. Jak mluví ostatní mezi sebou, je podle mě v zásadě fuk...

Sama jsem na děti mluvila zhruba 2 roky výhradně svou mateřštinou (protože to tak dělali někteří známí i pár příkladů z důvěryhodné literatury), teď to střídám podle situace.

Máš osvícenou logopedku, takových je málo, dělej, jak myslíš, a jak to cítíš.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.