| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ahoj, já měla první porod sc - kolizní postavení dvojčat, druhý a třetí porod normální, ale musela jsem si to trochu vybojovat (myslím ten druhý, u třetího už v pohodě) a nyní čekám páté dítě - jsem moc ráda, že jsem teď dvakrát rodila normálně - kdyby 2. a 3. porod byly císaře, tak bych správně toto dítě už nemohla mít. U druhého porodu mi doktor radil, ať nerodím v žádné velké pražské nemocnici, tam může být spíše tendence to směřovat k dalšímu císaři. Tak jsme jeli rodit do Vrchlabí a ještě jsem mluvila s primářem, že plánujeme více dětí, a proto je pro mě důležité rodit normálně. Na ten odhad váhy pozor, může se hodně mýlit a pokud by to měl být jediný důvod k dalšímu císaři a po porodu by se ukázalo, že dítě až tak velké nebylo, bylo by to smutné. U posledního porodu malému odhadovali váhu v 36. týdnu na 3,5kg a já se děsila, kolik bude mít při porodu - no nakonec jsem rodila v ukončeném 42. týdnu a syn měl porodní váhu přesně tři a půl kila. Jinak - měla jsem porodní plán a svou porodní asistentku, nepřála jsem si vyvolávání (to může být pro ženy po císaři nebezpečné), nechali mě "přenášet" 14 dní a v 42+2 jsem už měla jít na kapačku, když se syn doslova a do písmene pár hodin před vyvoláváním narodil. Jinak u žen po císaři se prý při vyvolávání nezavádí tableta prostaglandinů k hrdlů, protože případné silné kontrakce pak nejdou regulovat, ale dostanou rovnou kapačku s oxytocinem - tu regulovat lze.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.