| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

"Když rodič (který tedy není vůči učiteli v pozici zaměstnance vůči šéfovi, jsou si, řekla bych, mnohem rovnější) pošle nespecifikovanou omluvenku "rodinné důvody"...."
nevím, podle mě na to přesný předpis není a škola asi nejspíš nemá právo vyzvídat detaily. u nás pokud jsou rodinnými důvody dovolená u moře, tak si dítě zařídí uvolněnku a jelikož to povoluje ředitel a je to na více dní, tak ředitel si důvody určitě vyžádá. ~d~když o tom tak přemýšlím, nevzpomínám si, že by se běžně stávalo, že by někdo žádal předem o uvolnění z jakýchkoliv rodinných důvodů a neřekl přesně na co. já bych se ptala - ale ne proto, že bych to "zatrhla", ale spíš, že tak zjistím, zda se v rodině neděje něco závažného, co bych měla vědět (ale ne proto, abych dělala drby, jak je někdy učitelkám podsouváno - tentokrát zde ne), protože na rozdíl od mnohých kolegů si myslím, že o tom si opravdu má rozhodovat rodič, zda považuje za důležitější školu nebo uvolnění z konkrétního důvodu (mám kolegy, kteří s tím nesouhlasí, ale nakonec záleží vždy na řediteli, zda to povolí nebo ne).
když student je v situaci jako pawly dcera (tj. není uvolněn řádně a předem), tak trvám na vysvětlení od rodičů, ale nemusím o něj žídat, většina mi to napíše e-mailem a hned.
preferuji dohodu, domluvu a rychlou komunikaci - děkuji za vynález internetu~;)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.