| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Monty, původně použitý výraz byl předvychovat, ne převychovat, to jen tak na okraj, já v tom cítím určitý rozdíl - to jen tak na okraj.

A třeba pro mě je takový "předvychovaný" partner ten, který je na některé věci prostě zvyklý a bere je už za samozřejmou součást života. Znám pár celkem fajn single chlapů kolem 40, jeden až v tomto věku navázal vážný vztah se sestěhováním a měli docela dost problémů toho typu, že ho vůbec NENAPADLO se v některých věcech omezit, přizpůsobit, hlásit změny předem... Když někdo bydlí 15 let sám a je pánem svého času, nemusí být už tak úplně snadné přijmout skutečnost, že některé aktivity je nutné plánovat s ohledem na časové možnosti partnerky/jejích dětí/zájmů partnerky/zájmů dětí... nebo to sice přijmeš hlavou, ale zařídit se podle toho prakticky je problém...

Ostatně já sama na sobě pozoruju, že se stávám takovou dlouhodobou "nepředvychovanou" single s dětmi, momentálně např. nemám snahu hledat partnera; nedávno jsem narazila na jednoho celkem zajímavého muže, a když jsem si představila, že bych svoje už tak dost složitě koordinované aktivity s dětmi musela zakomponovat do rámce jeho potřeb a zájmů (starší a jistou pomoc potřebující matka, jeho děti z prvního manželství, sport), tak mě nějak přešla energie. Jo, kdybych se naplno zamilovala, tak bych do toho šla, ale snadné by to už pro mě nebylo, kdežto postupné sžívání s prvním manželem, kdy jsme spolu nejdřív těsně po škole bydleli jako bezdětní, pak přišly děti, probíhalo bez mimořádného úsilí celkem splavně, překážky a škobrtnutí byly, ale dnes by to bylo pro mě pocitově i prakticky mnohem složitější.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.