| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Nebudu ti mazat med kolem huby, normální to není. Na druhou stranu ale opravdu někdy stačí víc času.

Přesně tímhle jsem si prošla.Syn měl pořádný oční kontakt až v roce a první letmé úsměvy taky. Teď se směje až praská, chodí si pro pusinky, hladí nás, tulí se atd.Mluví, je chytrý. Takže sociální vývoj probíhal dost pomalu a divoce,ale probíhá. Mentální je ok. Teď mám zdravé mimino a soc.chování se nedá srovnávat.

Jinak dovolím si poznámku. Jak může někdo vědět, jestli dcera dobře vidí? Můj syn měl první vyšetření ok, dioptrie nula a přesto byl prakticky slepý. Protože on má dobré oči,ale atrofovan oční nervy, takže oči vjem zaznemanají,ale nervy nepošlou dál a je po vjemu. A hlavní rys centrální zrakové poruchy (Central visual impairment CVI) je právě neusmívání se kojenců.

Udělala bych funkční vyšetření zraku u dobré oční.

Anebo můžeš udělat něco ty sama doma. Dej si klaunskej nos, černý brýle na oči, výraznej šátek, načerni si obličej a přibliž se hodně blízko dceři a hodně se usmívej a hodně přehrávej.Když se usměje, pak má něco se zrakem a potřebuje jen pomoc s kontrasty.

Syn ten první "sociální úsměv" na mě měl takto-když jsem si nasadila nos, černý brýle, černou čelenku přes půl hlavy a rudý rty.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.