| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Budu asi jediná jiná, ale můžeš to vzít jako další názor. Děti v tomto věku ještě mívají všelijaké vrtochy, to je pravda, lecos se jim dá tolerovat. Ale pokud se tyto situace opakují, přemýšlíš nad jejich příčinama a ničeho ses nedobrala, myslím, že není špatné dítěti jasně ukázat, že takhle ne. Jednoduše řečeno, pokud moje dítě ze své zlosti někomu ublíží, dám mu na zadek a věcně mu vysvětlím, že nikomu se ubližovat nebude. Je mi úplně jedno, co si ostatní myslí o tělesných trestech a této situaci, protože až budete v pozici maminky dítěte, kterému to moje ublížilo, budete si rozhodně přát, aby se tato situace neopakovala. Stejně tak ubližování sourozenci z vlastní zlosti. Dítě se musí učit ovládat své emoce a musí vědět, co si smí dovolit a co ne. Samozřejmě o nastalé situaci pak v klidu promluvíme, nabídneme různé možnosti řešení (zabušit si do peřin nebo cokoliv na tento způsob), ale aby se měl mladší sourozenec a všichni lidé okolo klidit, když děťátko něco rozruší, tak to fakt ne. Klidně ať v první chvíli myslí na to, že uhodit brášku nesmí proto, že by následoval lupanec na zadek, pak přijde myšlenka, co tedy dělat, když jsem naštvaný a chci to dát najevo. Myslím, že je to normální myšlenkový pochod, děti navíc opravdu dělají dost často to, co se jim dovolí a hrají pro nás divadlo. Protože pokud dítěti ty hranice nedáte, bude mít velké potíže v kolektivu, ve školce, škole a vlastně si nebude vědět ani rady samo se sebou. U nás doma platilo plácnutí na zadek v život ohrožujících situacích, kdy se nereagovalo na výzvu (klasický přechod přes silnici) nebo úmyslné ubližování či ničení věcí. Mám 2 dost živé děti a věřte, ne s každým malým děckem jde vše řešit domluvou. Jsem ráda, že s postupujícím věkem těchto situací ubývá a problémy se teď už obvykle řeší promluvou.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.