| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

...když ty máš takovej zajímavej postoj k tomu braní a dostávání, už jsme na to jednou narazily v tématu o hlídání. ~;)
Nemám prostě pocit, že nabídkou něco dostávám. Vycházím z toho, že člověk něco buď udělat/dát/nabídnout chce anebo nechce. Moje role je v tom víceméně podružná, on tím saturuje svoje chtění, ne moje. A pořád mi není jasný ten mechanismus, kterým bych to měla poměřovat nebo podle kterého by se to dalo hodnotit.
Příklad - moje kamarádka si vezme na víkend syna, protože se přátelí s jejími dětmi a mají se navzájem rádi. Já nemám pocit, že mi tím něco dává, protože mi to přijde přirozený a normální, dokonce ani nebudu mít pocit "závazku", který bych měla oplácet. Nevedu si žádný záznamy o tom, co mi kdo poskytl nebo naopak neposkytl. Když můžu a chci, pomůžu, když nemůžu, omluvím se. A netýká se to jen přátel. Je možný, že jsem pro Aničku něco třikrát vyřídila a ona pro mne ani jednou a naopak Hanička mi třikrát s něčím pomohla a já jí ne, ale asi to bude tím, že to vzájemně nenárokujeme. V tom je ten drobná rozdíl. ~;)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.