| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

To nemusí být přesně "já pohlídám 2x a ty taky 2x", ale sama říkáš, že když kamarádky potřebují s něčím pomoct, tak jim pomůžeš a ony tobě taky, takže je tam určitá reciprocita.

Kdybys ty kamarádkám pomáhala pokaždé, když by potřebovaly, a ony tobě nikdy, tak bys to vnímala úplně stejně, že není problém?

Já si myslím, že určitá vzájemnost tam je, ať to nazveme obchodem nebo reciprocitou, a pokud dlouhodobě není, tak se vsadím, že by to nesli úkorně i ti, kteří prohlašují, jak jsou jejich úmysly zcela nezištné.

Stran hlediska dětí a příspěvků od Monty: já to vnímám tak, že Monty i její kamarádka berou jako pozitivní, že jejich děti navázaly a udržují přátelství, ale de facto je to možné jen díky tomu, že Montyina kamarádka je ochotná si vzít jejího syna občas k sobě na víkend. Monty deklaruje, že k témuž ochotná není (v případě nutnosti by sice kamarádčiny děti u sebe strpěla, ale nebyla by ochotna se jim věnovat), takže nebýt kamarádčiny ochoty, tak by děti těžko mohly být v kontaktu.

Mně by to nepřišlo moc fér (ani v kůži té kamarádky, ani v kůži Monty), a prohlašovat "na nějaké oplácení si nehraju" když jsem já tím, kdo bere, mi taky nepřijde moc košer.

Stran těch 12letých dětí a spaní u jedněch nebo druhých - tak pokud to rotuje tak, že 2x u jednoho a 3x u druhého, tak bych to považovala za vyrovnané a neřešila bych to, kdybych věděla, že moje děti už popáté spí u Lojzičky a u nás ani jednou, tak bych se snažila je pozvat k ná, protože by mi to bylo blbé vůči Lojzičce i jejím rodičům.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.