| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

mně doceal vadí ta snaha maminek být vždy a za všech okolností perfektní, a sátát si za svým, to přece njde, je to blbost, copak jsme stroje?
klukům klidně od malinka řeknu, že mi není dobře, nemám náůadu, nemám čas... a že tí pádem jestli budou blbnout a neposlechnou, nedopadne to dobře, oni od malinka pochopili, že v takové situaci je lepší poslechnout, vlastní názor si nechat na jindy a moc se neprosazovat, jindy si to vanahradí

a funguje to, vlastní názor mají, když jsem v pohodě, nechám je, aby si rozmýšleli a rozhodovali, domlouvali se po svým mezi sebou - ale vždycky to prostě nejde

takže jestli Xantipa měla málo času, neměla náladu a "ustoupila", tak proč ne? přece nemůžeme ve všem, co děláme, být perfektní a považovat každý svůj počin za nej ve výchově

a přesto i toto považuju za výchovu a snad i za daleko lepší, prootže děti se učí napodobováním a stejně jako mně někdy není do blbnutí a nemám náladu, tak umí i oni říct, že jim není dobře, nemají náladu a sourozenci i my dospělí to musíme respektovat a brát ohledy, já halvně tím, že toho jednoho trochu bráním před těma dalšíma :))

ořád každý řeší, jak nejlíp vychovávat apak z toho vznikají nucený paskvily, který jsou nahraný a děti to poznají, co děláme, musí být přirozený a pak se dítě naučí správně chovat

když mrknu na teploměr a vidím na něm že je -15, řeknu, že se nabalím, jinak bych zmrzla - dítě tqk má všechny informace najednou, když mi dítě v takové situaci ale řekne, že chce jít v tričku, tak mu to nedovolím, protože je to nebezpečný, tady musí nastoupit autorita, pokud je +15, tak je mi to jedno, bude z toho maximálěn rýma, ať si jí užije, ale upoziorním na to, a stejně až od jistýho věku

naštěstí mám ale kluky a těm je jedno, co mají na sobě, takže když jim nachystám oblečení, jsou za to rádi, protže mají bez přemýšlení nachystanou hromádku a to si ráno oblečou :)) teda teď už si to večer chystají sami

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.