| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Adel - tak z úvodního příspěvku jsem pochopila, že pisatelka šla vybírat hnidy, holka dostala hysterák a tím to zvadlo. Pochopila jsem to tak, že pisatelka je v časovém stresu, potřebovala to nějak rychle vyřešit a tak se zeptala na to, jak se to dělá jinde a víc nezkoušela. Ale jestli jo, nechávala dceru zklidnit a zkoušela s ní mluvit, tak pak jo. Vy říkáte nastoupit na ni přes její odpor a můj názor je to, že pokud by s ní nebyla řeč, nebudu se s ní prát a znehybňovat ji, ale prostě neodjede na prázdniny. Jestli to je pro některé absolutně nepřípustná možnost z různých důvodů, prosím, to může být, ale já to dělám takhle.
Já nepotřebuju přeprávat svoje děti v případech, kdy je nutný něco udělat, já potřebuju, aby se tomu úkonu podrobily dobrovolně proto, že sice nechtějí, ale jsou schopné pochopit, proč je to nutné a tak se podvolí. A to začíná pitomostma, aby až půjde "o život", nevznikaly tyto problémy. Tudíž pokud do této doby nepocítilo dítě důsledky svého rozhodnutí a chování, tak někdy začít musí.
Navíc si myslím, že osmileté dítě už důsledky svého rozhodnutí mělo šanci xkrát zažít, takže pokud tedy já osobně doma řeknu - dobře, takhle jet nemůžeš, zavšivíš všechny okolo, vybrat si to taky nechceš nechat, k čemuž tě stejně časem donutím, ostříhat se nechceš, takže zbývá jediné - nikam nejedeš a hnidy budeme řešit potom. A moje děti vědí, že já nevyhrožuju jen tak něčím, co nemůžu splnit, pokud to řeknu, myslím to vážně a udělám to. Takže i mnohem mladší dítě rychle pochopí, co bude. Jiná situace bude při jednání s tříletým nebo čtyřletým dítětem, kdy jeho rozumové schopnosti jsou omezené a nějaké - zítra neodjedeš proto a proto, je totálně mimo jejich rozpoznávací schopnosti.
Je fakt, že starší syn je kliďas, mladší syn je výbušný, urážlivý a hysterický a přesto je schopen posoudit nutnost toho či onoho úkonu a podrobit se i nepříjemnému - ne v panice a hysterii, to po něm nemůžu chtít, ale musím mu dát čas a možnost s ním o tom mluvit v klidu.
A ano, mluvím s dětmi o všem, protože malý dítě donutíš k lesčemu, ale až trochu povyroste, tak už s ním nehneš a když si postaví hlavu, že ne, tak nemáš šanci. Je jediná možnost - domluvit se s ním a to lze jedině v případě, že je na tento postup zvyklé. A ani tohle není záruka.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.