| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Jsem takřka vegetarián (jím jen ryby, 7 let jsem nejedla ani ty).
Mým dětem dávám vše včetně masa, myslím, že na rozhodování, co jednou budou jíst, mají času dost. Potřebují variabilitu a ne jednostrannost.
Já určuji co, děti určují kolik (= nikdy jsem je nenutila do žádného jídla).
Důsledně se snažím vyhýbat extrémům, protože mám za léta práce s dětmi zkušenost, že opravdu, odříkaného největší krajíc, a když se pes utrhne ze řetězu, dá si všechno, co bylo zakázané. Kromě toho ve školce/škole uvidí, že ostatní děti mají něco jiného, co on nesmí, a bude zle.
Taky je celkem fuk, co budou jednou dělat prarodiče za zády matky (krmit masem, kupovat barbíny, a co já vím), ale hlavní je, že podáváním masa, které matka zakazuje, a přidruženými komentáři jí budou narušovat autoritu, shazovat ji před dítětem a celkově dělat dusno v rodině a narušovat vztahy.

Zatím se mi můj postup docela vyplácí, dětem je 5 let a mají docela dobré stravovací návyky. Pijí nejraději vodu (ale třeba cocacolu jsem nikdy nezakázala, tak jednou za 2 měsíce si dají, mají z toho velkou radost a moc jim nechutná), i nápoje z čerstvého či sušeného ovoce (citrusy, meloun, tamarind...), čaje včetně ovocných a bylinkových.
Mají velmi rády ryby a mořské plody v míře u dětí nevídané, dobrovolně jedí saláty, rýži, ve školce si občas užijí knedlíky (doma je nedělám).

Bonbony nezakazuji, ale podávám zcela výjimečně, totéž čokolády a různé sušenky.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.