| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Nessie, nijak se tím netrap a dej jí do, po čem její mozeček prahne!!!

Synek taky psal dlouho před školkou a taky odspoda nahoru... u něj to tedy přisuju zkřížený lateralitě, kterou mu v 5-ti letech náhodou zjistili.... já ho tedy opravovala, ale smolík pacholík, páč on je tvrdá hlava a od malička si všechno dělal "TAK, JAK JÁ BUDU CHTÍT"...
celou čísla 0-9 a abecedu - velká písmena - ovládl v 18-ti měsících, jak k tomu přidal ta malá ani nevím... do školy šel taky čtoucí, píšící velkými písmeny a počítající, co naděláš.... a taky ho loni učka učila slabikovat...njn...

Já jsem si taky říkala, když chtěl vědět písmena a čísla, že mu to nebudu říkat, když je mu, proboha, jenom 1,5 roku (ještě vlastně ani nemluvil, jenom ukazoval) - vydržela jsem to přesně 3 dny - 3 dny měl hysteráky a brčečal, když jsem mu místo A, B, C, 4, 5, 8 říkala písmeno, písmeno, písmeno, číslo, číslo, číslo... pak už jsem to nevydržela (to nešlo, fakt!) a začala jsem odpovídat... ten jeho blaženej úsměv nezapomenu!!!

a pak mi ředitelka Centra nadání řekla, že jsem udělala dobře, protože pokud na ty informace je zralý a chce je znát, má je dostat TEČKA.
A taky, že pokud dítě není zralé na čtení, nikdo ho číst nenaučí...!

Taky jsem se setkala ve školce s přístupem typu - paní, on už umí písmena (a pak číst), to ho neučte, to se má naučit ve školce.... no, kdo znal mého synka jako mrně chápal, že to by ani nešlo, naučit ho něco, co on by nechtěl... splašenec jeden paličatej, vzpurnej!!~s~~m~

Jeho prostě zajímalo tohle (a taky značky, auta, dinosauři) daleko víc, než hrát si s kostkama a jezdit s autíčkama~e~~d~... a že bych mu malovala obrázky??? cha cha cha, to bylo pořád: "mamiko A!!!" "mamiko K"!!! "mamiko déju(dvojku)!!!" atd... dodneška mám ty kartičky schovaný - vždycky jsem začala nějakým obrázkem a ... pak na jeho pokyn plynule zaplňovala celý papír abecedou a číslama~d~~8~

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.