| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

kočár 30.000,-, postýlka 2.500, vak 2.000,- (takový kuličkový, na ležení), oblečení za celý rok cca 3.000,- = 37.500,-
nebylo mi dáno kojit... takže 1 krabice Nurilonu (nic jiného mi slečna nechtěla pít) cca 370 Kč, 1. měsíc stačila jedna, pak 2, pak byla tak jedna na týden s odřenýma ušima... to je cca 18 krabic za půl roku = 6.660,- Kč, kojenecká voda - to je na uvážení, to nebudu brát, budu brát že jsme měli vodu z kohoutku...
pleny - no to je položka.... do 6kg (takže měsíc) Pampersky, ty jsou drahé, pak jsme měli Tesco pleny nebo z DM.. vyčíslit neumím.. ale cca 5Kč/plenu a na den je jich potřeba? ze začátku hodně, poté méně... nedokážu odhadnout a počty jsem teda nezapisovala ~2~ ale odhaduji v průměru za ten celý rok 8 plen na den, tak to dá cca 15.000,- Kč
pak takový ty "drobnosti" jako lahve, dudlíky,... atd - dejme tomu tak za celkem 1.000,- Kč?
odpady jsou tuším 600 Kč / rok (u syna narozeného v půli roce si město na tvrdo řeklo o celou částku)...
jo a příkrmy.... no, lady jedla jen skleničky (domácí mě plivala a nechtěla to), to je taky suma no... cca 30 Kč v průměru na skleničku, 2 denně (oběd + večeře), jogurty, ovoce, zelenina, kašičky (dokud je jedla),....

pfůů, suma sumárum je to hodně.... ale to je za to první dítě, u syna odpadl kočárek, postýlka, vak, oblečení se smrsklo tak na polovinu (ta druhá byli ty růžový věci ~t~), mléko mi vypil i levnější a markantně ušetřeno za jídlo, byl velice dlouho jen na mléce, nechtěl příkrmy... no takže tak no...
pokud dobře počítám, tak je to cca 60.000,- Kč bez jídla... šampony a krémíčky nepočítám, to se v tom zaokrouhlování někam vleze, to nejsou tak veliký sumy...

tolik tedy u nás...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.