| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Možná se nepíše o dětech s různou úrovní problémů, ale v zásadě se dá říct, že je to jádro pudla.

Tohle téma se (jako ostatně spousta jiných, které mají lidé tendenci posuzovat pouze ze svého pohledu), nedá zjednodušit na mateřská je leháro nebo mateřská je těžká dřina. Situace je v každé rodině jiná.

Někdo může mít děti zdravé a přesto velmi náročné, jiný zvládá práci, péči o domy a zahrady, někdo má manžela, který má čas a chuť se zapojovat do běžného dění. Někdo je zdravý, někdo nemocný, někdo zvládá stresové záležitosti lehce, jiný obtížněji. Někdo má k tomu všemu finanční zázemí a jiný počítá každou korunu. Některé okolnosti, které ovlivňují chod celé rodiny, přicházejí postupně, aniž by si je člověk nějak plánoval, natož vybíral.

Jistě, tvůj přístup: "Jaký si to uděláš, takový to máš" víceméně sdílím, ale řekla bych že s větší dávkou tolerance a pochopení než ty (i sama vůči sobě naštěstí).

Ty píšeš, že v Tvém okolí neznáš matky, které by považovaly mateřskou za náročnou. Já se domnívám, na základě osobního pocitu i pocitů sdílených s jinými, že to snad není nikdy tak černobílé. Jsou období, kdy člověk zvládá víc a období, kdy zvládá méně. Všechny ty urvané matky, co si to "dobrovolně vybraly", mají jistě období, kdy je péče o děti a jejich další činnosti naplňují. Upírat právo na únavu někomu, kdo ji aktuálně silně pociťuje je pitomost. (Otázkou je, zda se Tvé kamarádky nebojí si postěžovat, aby udrželi tvář toho silného, dokonalého, co všechno zvládá, protože bys je mohla poslat někam s tím, že si nemají na co stěžovat ~;)

Osobně mám 3 děti, práci, kterou jsem rovněž nikdy nepřestala dělat. V průběhu třetí "mateřské" jsem rozjela podnikání. Máme dům, nějaký ten dobytek a velký pozemek. Mám muže, který i za cenu menších výdělků, tráví více času doma než je obvyklé. Bohužel tak nějak neplánovaně onemocněl (před 2 lety). Žiju co mám, nijak zásadně si nestěžuji, taky se občas někde vybleju, když mi to přeroste přes hlavu, naštěstí v reálném světě, mě obvykle nikdo neuzemňuje tím, že a) on to zvládá, i když žije něco úplně jiného nebo b) jsem si to vybrala, tak si nemám na co stěžovat ~:-D

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.