| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ráchel, zrovna to, že to od 9 let doporučuje autorka (možná spíš vydavatel), pro mě žádnou váhu nemá. Ona moje děti nezná, každé moje dítě je jiné. Jedno četlo Šiklovou zcela zrale s porozuměním v jedenácti letech, druhé v tomtéž věku chodí do kina na Šmouly, tak jaképak doporučení pro konkrétní věk. Taková doporučení nemají smysl.
Dítěti bych to pustila nebo nepustila podle vlastního pocitu, jestli je na to už dost velké nebo ne. Já osobně jsem preferovala to nejdřív s nima číst, takže starší dcera to měla od 4 let knižně (v pěti už jsme se ve čtení nahlas střídaly), ale když potom dostala filmy, mladší ségra se na ně dívala s ní - někdy ve třech čtyřech letech. Bylo to nepochybně v pořádku.
A pokud jde o to, že matka leccos nevychytá - taky mám děti už ve věku, kdy mi odvyprávějí leccos, o čem jsem neměla ponětí, když to bylo aktuální. Takže se například dozvídám, že se opravdu bály u věcí, u nichž by to nikoho soudného nenapadlo, a věci, o nichž jsem pochybovala nebo se k nim dostaly proti mé vůli, jim nedělaly vůbec nic... tohle totiž vychytat nejde.
Když budu mít úzkostnýho uplakánka, tak mu to prostě nepustím, když pohodáře, tak ano, a sednu si s ním k tomu, abych mohla vysvětlovat nebo abychom se včas dohodli, že to je nuda nebo se nechce dívat dál.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.