| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Můj aktuální problém. Nečetla jsem ještě celou diskuzi.
Dcera nebyla v 5. letech očkovaná kvůli neustálé nemoci a teď mě dr. volala, že to musíme stihnout do 6. roku. Když jsem jí řekla, že si tímto očkováním nejsem úplně jistá a že už jen z důvodu začínajících podzimních viróz a vůbec nemocí chci počkat, tak mi řekla, že když bude malá nemocná, tak samozřejmě očkovat nebude.
ALE
Jako prvorodička /a zároveň naposledrodička:-)/ jsem neměla absolutně páru o nějakých vedlejších účincích očkování a co vůbec takové očkování obnáší.
Pokud si jdu koupit jakýkoli lék, musí být u něho příbalový leták se všemi informacemi. Pokud jdu s miminkem na očko, vidím jen injekci a max. upozornění, že může být reakce-teplota, otok, vyrážka. Ale to není vše, že?
V 15. měsících věku dcery jsem začala mít z očkování takový blbý pocit, nevím, proč, ale očko v 15. měsících jsem podvědomě oddalovala, co to šlo. A současně jsem začala hledat informace. a bylo mi z toho pěkně zle~n~
Když mi dr. říkala, že jsem nikdy nehlásila reakce, tak jsem si uvědomila, že jsem ty reakce nad informaci, kterou jsem dostala / otok, vyrážka.../ nepovažovala za reakce a nebo tomu nepřikládala takovou pozornost~q~~a~. Třeba zrovna po tom očkování, které se dává v 15. měsících nám dcera dvě hodiny v kuse zoufale plakala. Nešla vůbec utišit. Až po mém pátrání a pročítání příbalových letáků jsem zjistila, že to mohla být neurologická reakce. Což už teď nedokážu. To vím jen já, protože jsem ji měla dvě hodiny na ruce a byla stejně zoufalá jako ona. Ale protože mi nikdo neřekl, že můžou být i takové neurologické reakce, tak jsem to očkování prostě nepřisuzovala. Možná rozmrzelosti. A nehlásila.
Dr. mi poradila stránky Vakcíny.net, ať si tam pročtu. Pročetla jsem a zjistila, že INFANRIX / vakcína hrazená/ lze nahradit SNAD šetrnější vakcínou BOOSTRIX nebo ADACEL. Sice se musí hradit, ale to by mě mrzelo nejméně. Jsou od 4. let věku.
Když jsem to mudře řekla, že chci jednu z těhle dvou, tak mi řekla, že těmi se očkuje v 10. letech,. Tak nevím, jestli to nezná ???? nebo nechce..... No ještě se k tomu vrátíme, protože Infanrix píchnout nedám. Jestli něco, tak jednu z těchto dvou.
Navíc jsem si dnes půjčila knížku od Dr. med. Gerharda Buchvalda OČKOVÁNÍ-obchod se strachem. Je to německý lékař a píše hodně zajímavé věci. Například nemoci jako záškrt, černý kašel, obrna. V letech 45-53 klesl počet úmrtí na černý kašel v Německu z 1500 na 500. Zavedení očkování v roce 53 nemělo na průběh křivky viditelný vliv-zůstávala stejná. Naopak zavedení očkování způsobilo její zploštění, t.j. stejný počet úmrtí. Když se od povinného očkování opustilo, klesl počet úmrtí na minimum.
Také hovoří o tom, že plošné očkování zabraňuje úplnému vymýcení těchto nemocí. Což zní logicky, pokud se do těla píchají ať mrtvé nebo živé /oslabené/ viry /není to správný výraz, spíš dna virů, nemocí/, tak ta nemoc prostě někde existuje a někde se projeví.
Ve Švýcarsku v roce 93 neměli již 5 let úmrtí na černý kašel a největší pokles případů byl před plošným očkováním v roce 45.

Omlouvám se za slohovou práci, ale hrozně mě irituje, že o mém dítěti rozhoduje stát, potažmo farmaceutické firmy. Proč tu není svoboda v očkování jako v Německu nebo Švýcarsku?

Takže za mě - neberu řeči, že neočkované se vezou s očkovanými, že jsem nezodpovědná matka, pokud nedám očkovat apod.
Jako ZODPOVĚDNÁ matka chci maximum informací, všechny možnosti-alternativy a hlavně svobodu rozhodnout se sama:-)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.