| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

máme doma prvňáčka - je mu již 7 let, na školu je zralý, chodí tam rád, soustředit se umí velice dobře, slovní zásoba dobrá. Ve škole se učí číst "genetickou metodou" a na začátku šk. roku nám bylo řečeno, že děti se naučí číst "jakoby sami" a že nemáme nic řešit a opravdu jsme žádné úkoly na písmenka a čtení nedostávali. Děti se do podzim. prázdnin naučily všechny samohlásky a asi 12-15 souhlásek. Syn tato písmenka ovládá. Krátce před prázdninami začaly číst jednoduchá slova, a na prázdniny dostaly úkol procvičovat čtení slov ( mísa, nese...ale např. i...list,kost ) a také číst jednoduché věty. Já včera zjistila, že syn nejenže nepřečte věty, nepřečte ani slova (např. ves,pes...) a dnes kdy jsme skoro tři hodiny spolu nad tím seděli jsem zjistila, že on prostě "neslyší" písmenka ze kterých se skládá slovo. VANA není V-A-N-A ale řekne jen VN. KÁVA není K-Á-V-A ale KV. Vypadávají mu úplně všechny samohlásky ! Složitější slova jsem raději ani nedělala. A naopak také : LES je pro něj pořád L-E-S. LES si z toho v hlavě nesloží. A když mu dám na magnetickou tabulku rozházená písmenka N,O,T,A a chci napsat NOTA, tak NT dá správně a samohlásky seřadí hezky na konec za ně. Vygooglila jsem si, že právě genetická metoda s tímto rozkládáním a skládáním slov počítá, ale co dělat,když to dítě prostě neslyší. Je tato schopnost všem daná, nebo se musí nějak naučit? Umějí vaše 5-7leté děti "hláskovat" ? Ve školce se tím pokud vím vůbec nezabývali, důraz byl na grafomotorice. Já jsem ted´úplně zmatená, co mám dělat. Syn je smutný, vidí, že mu to nejde i když se snaží a já mu neumím vysvětlit proč. Zajdu určitě z p.uč., ale dopředu si maluji čerty na zeď, jak ve čtvrtek budou všichni spolužáci slabikovat " Had nemá nohy " a moje dítě vůbec netuší, která bije.~7~

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.