| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Nemám čas dočítat, tak se třeba budu opakovat, ale protože naše babí ležela doma až do smrti cca 1,5 roku, napíšu, co se nám osvědčilo.
Polohovací postel s antidekubitní matrací - měli jsme pronajatou od charity, uvažovali jsem, že ji koupíme. Antidekubitní podložby - tzv. dekuba - něco jako kožešina - aspoň dvě , lépe víc, prali jsem cca obden, podle potřeby dříve, tak aby stačily uschnout. Dlouhý válec s kuličkami - na polohování. Podložky pod paty, podložky pod nohy. dekubty vznikají skutčně neskutečně rychle.
Pití - lahvička rajec, potom dětská lahev s pítkem ( bez membrány, aby nemusela sát, aby to teklo).
Pleny - vyzkoušet, které budou ok, nekupovat bez vyzkoušení větší počet balení, jedny pleny jednak protékaly, druhak dělaly na těle modré obtisky. Na noc jsme kupovali teny, ty byly nejlepší, předepsané jsme v dosstačném počtu měli jiné / jednou ty blbé).
Kosmetika - menalind pěna na ošetření po plenami, rybilka mast, rybilka vyráběla i vlhčené ubrousky velké velikosti, v rychlosti se daly dobře použít. Čtverce buničiny na otírání - třeba té pěny. Balík gumových rukavic z lékárny.
Toaletní křeslo - měli jsme též půjčené, sedátko do vany, pojízdné křeslo, chodítko.
Pečovali jsme s pomocí ošetřovatelek z charity, střídali jsme se smamkou, obě chodily do práce, já jsem měla dvě malé děti. Šlo to. Péče ošetřovatelek byla nezastupitelná, bez ní by to nešlo, krom jiného mě naučily, jak člověka kompletně omýt na posteli, jak převléct postel, když na ní člověk leží, jak člověka přebalit a pod.
Jo a co se nám osvědčilo - postel dáthlavou ke zdi, aby se k ní dalo přistupova z obou stran, jinak pečuješ stále na jenu stranu a záda ti to dají sežrat.
Snad jsem na nic důležitého nezapomněla.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.