| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Doporučím ti najdi si "dulu" nebo já měla paní, která u nás vedla porodní kurzy (našla jsem si měsíc před porodem náhodou, hledala tak aby mi byla příjemná v kurzu a nebyl to nemocniční kurz ale takový víc do přirozena) a fakt mi sedla a pak jsem náhodou zaslechla, že chodí k porodům ač PA nebo dula není. Chodí tam jen tak jako psychická podpora, má za sebou asi 50-tku porodů. A v naší nemocnici (fakultka, ale ne Hradec) je "povoleno" mít dva lidi jako doprovod. Takže šel manžel a ač podruhé (poprvé vyvolávání a akutní císař) tak opět byl neschopný mi pomoci, vypil mi vždy vodu a v kontrakci se zásadně ptal jestli "dobrý"...no na zabití!!! Ještě teď mi zvedá adrenalin :D. A tahle paní byla anděl z nebes! Pomasírovala, pohladila po duši, do ucha mi šeptala, že to bude tak jak si budu přát, což mi moc pomohlo :). Stála mi celou dobu u hlavy, pomhla, podala tu vodu, když bylo třeba :). Já byla přesvědčena, že nerodím na zádech, že buď vkleku nebo na čtyřech. V kleku by to přes opuchlé nohy nešlo a tak šup na čtyři (tam se nedá stříhat a navíc je o 30% více místa v pánvi pro průchod miminka) a to měli blbé kecy asistentky, naštěstí já to v té bolesti nevnímala, prý jsem jen houkla "jo udržím" na řeči jestli se "paní na těch čtyřech udrží"... :D. Prý to viděly poprvé tam vykládaly manželovi po porodu! Na kozu by mě nikdo nedostal, kontrakce byly v sedě v křesle nebo ve sprše a to mě pořád honili na monitor, ono už to bylo hraniční u mimiška několik dní předítm byly špatné ozvy a tlak a skoro to skončilo císařem jako poprvé. Takže přestože byl skoro celý rychloporod (za 5 hodin od první kontrakce) na monitoru, který mi držel manžel i běhěm porodu na břichu :). I na těch čtyřech, protože já se nenechala zviklat a na záda nechtěla lehnout ani na vyšetření :). No prča. A ten můj anděl mi stál u hlavy a šeptal do ucha, že už za chvíli bude miminko venku, vnímala jsem jen ji, nikoho okolo celou dobu porodu. Přes rychlo porod a tu šílenou bolest jsem nebyla ani ničeho schopna. Ale jak tam byla tak cokoliv chtěli (kanyly a takové ty věcičky) tak stačilo jednou říct ne a dali pokoj. U vyvolávání pamatuju že jsem kanylu asi 4 hodiny odmítala, pak mě udolaly... :(. Protože mě co půl hodiny chodily sestry přesvědčovat, že to je fakt nutně potřeba a jak je člověk celý od bolesti poddá se. Ale když viděly že paní tomu "asi rozumí" tak nabídly, ale jen jednou a byl klid. Pamatuju mou otázku před začátkem tlačení "A bude to bolet?" :D :D :D. Nevím co mi řekla, ale uklidnilo mě to strašně a těšila jsem se na miminko :). Poradila třeba co s trhlinkama a tak. Na to že jsem rodila poprvé vaginálně tak pár mikro trhlinek, které se po třech dnech zhojily. A ještě jsem pře začátkem tlačení se otočila k doktorce za zadkem a prohlásila že "nástřih nehchci v žádném případě" na což jsem slyšlea nějaké řeči, že když bude potřeba atd.. tak jsem prý zařvala, že nástřih nechci v ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ a byl klid :). A mohlo se rodit. Ani nevím kde se ve mě vzalo tolik asertivity, ale tipuju, že to bylo za první "ukradený porod" a ten druhý jsem si tak přála a udělal pro to vše a hlavně nebyly komplikace a vše šlo šupem, doktoři pomalu nestihli přiběhnout, stáli mi za zadkem, takže mě neznervozňovali a byl klid. Měla to poloha něco do sebe, pamatuji si tvář svého antěla u hlavy :). Takže zkus zapátrat a najít někoho jako měla já z mateřského centra a byly to nejlépe investované peníze v mém životě (stálo to asi 3 tisíce) a byly to rady k nezaplacení. Přeji přirozený porod tak jak si představuješ a na kecy nedej, ty byly v rodině když jsem prohlásila že budem mít sebou asistentku :).

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.