| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Mishulo, mně se osvědčilo jet do porodnice v okamžiku, kdy už jsem byla otevřená na cca 6cm (to nevím, jen jsem prostě už bolesti špatně snášela). Pak se v porodnici stihla jen sprcha, monitor a děcko se dralo ven. Vyhla jsem se té fázi kdy sice stahy jsou, ale jsi tak na 1-2cm a personál to chce popohánět, aby tě měli z krku. Takhle nebyl čas na nic, když na mě PA s úsměvem nastoupila, že teda "uděláme monitor a pak praskneme vodu a porodíme" tak jsem hned hlásila že vodu teda nepraskneme, bo jsem rodila potřetí a měla jsem zkušenost jak se samovolným odtokem vody tak s umělý protržením plodového vaku a za mě - příroda je příroda, nesahat.

Jinak tedy bohužel musím konstatovat, že v Brně se to podle mých zkušeností hýbe spíš opačným směrem než bych přivítala. Když jsem rodila syna v r. 2005, měla jsem vytištěný porodní plán (bez zásahů a medikace, bez tišení bolesti léky, poloha vkleče) a bylo mi plně vyhověno. U druhého (2009) dítěte jsem měla pocit, že to přece nemusím mít napsané abylo to strašný, mladá doktorka, přesto jedoucí v duchu "otevíráte se jen o 1cm za hodinu, tak to popoženem čípkem"). Byla jsem tím zaskočená, čípek jsem si nenechala zavést, ale na prasknutí vody už jsem jim kývla (chyba). U třetího jsem sice plán netiskla, ale poučila jsem se a dorazila vlastně až na přechod první a druhé doby porodní.

Být tebou vezmu si taky dulu, nějakou co ti sedne. Možná budeš chvíli hledat, ale myslím že stojí za to mít s sebou někoho, kdo bude schopný jkomunikovat s personálem - já třeba nemůžu mluvit když mám stahy.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.