| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Fyzicky náročného? A proč jen fyzicky? Existujou i psychický záležitosti, na který člověk s postupujícím věkem přestane mít energii.
Tyhle diskuse mě vždycky pobaví, fakt. Samozřejmě kdybych řekla nahlas, že na Rodině se ve velkém jede v kultu mládí, tak dostanu po hubě. Ale je to tak. Jakákoli diskuse na téma rodičovství v pokročilém věku skončí hlasitým křikem, že nikde není psáno, že v 60 člověk nemůže bejt stejně zdravej jako ve třiceti, a že věk je jen záležitostí toho, jak starej se člověk cítí.

Není.
A ti, kdo jsou zdraví, silní a psychicky svěží do pokročilého stáří, na to nedostali od pánaboha žádnej patent, prostě měli v životě kliku (a pravděpodobně si to moc neposrali sami). Na tohle nemůže spoléhat nikdo z nás.
No a protože já nevnímám děti jako sladké uzlíčky, ale jako bytosti, k nimž mě váže zodpovědnost a určitý závazek, tak bych si sakra rozmejšlela, jestli a jak kvalitně ten závazek dokážu ve starším věku naplňovat.
Je krásný plácat se po zádech, jak člověk miminkem po čtyřicítce omládne. Nečtu tu ale moc příspěvků od lidí, kteří by sem psali, zda omládli i pubertou kolem šedesátky.

Jako, touhla po dítěti je krásná, zavírající se dveře jsou velmi intenzivní pocit; přesto si myslím, že především má jít o zodpovědnost, ne o naplnění vlastní (a přiznejme si, sobecké) touhy.

Jak jsem psala, já bych to chápala jako zoufalej počin bezdětného člověka, nebo jako realistickej počin někoho, kdo počal v tomhle věku náhodou. Plánování dítěte v tomhle věku nepovažuju za dobrej nápad, protože člověk v zaslepení mateřských hormonů nekouká pořádně do budoucnosti.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.