| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Pole, pár dnů jsem se sem nedostala, ale ještě zareaguji, protože téma je docela důležité a třeba to někomu s podobným problémem pomůže.
Nicméně nevím přesně na jakém laseru jste byli, ono jsou i jiné druhy laseru, předpokládám ale že se bavíme o biostimulačním laseru.
Mám osobní zkušenost s pracovištěm rehabilitace, které dokonce provádělo ověřování účinnosti léčby pro schválení používání této terapie u nás, takže opravdu nikdo to v republice nedělá déle, byli jedni z prvních, přes 20let denodenní praxe.

Lékařský důvod na straně té rány vážně není, přísahám (vyjma tedy možného problému co má zakladatelka, to je jediná kontraindikace). 3 týdny po vytažení stehů je jinak zbytečné čekání, to zdůvodnění bych fakt chtěla slyšet.

Já nijak nezpochybňují erudici plastických chirurgů, kteří jsou jistě ve svém oboru skvělí, ale to ještě nemusí znamenat že rozumí stejně dobře léčebné rehabilitaci. Jediný důvod který mne napadá, je u určitého typu rány a šití nemusí lékař chtít aby se rána hojila příliš rychle, ale to tedy nemůže platit obecně a i nanejvýš do vytažení stehů.

Na straně pracoviště rehabilitace může být u velmi čerstvé rány důvod zajištění sterility, to bych chápala, nejsou obvykle zařízení na převazy, ale to platí také jen do vytažení stehů.
A Asklepion nevím jaké tam používají lasery a jaké mají zkušenosti s léčebnou rehabilitací. Ale pokud čekali 3 týdny u malé holčičky s jizvami na obličeji, tak to mi prostě hlava nebere.
Podle mně, ten kdo rozumí tomu na jakém principu ta léčba funguje to prostě nemůže říci. Principem totiž není "spravit" jizvu, ale vlastně jí přecházet.

Princip je, že působení světla určité vlnové délky na tkáň, nutí buňky k regeneraci - obnově sebe sama. V praxi to znamená urychlení hojení a snahu "spravení" tkáně do její původní podoby. Má také analgetický a protizánětlivý účinek.

Já mohu jen říct za sebe že to mám vyzkoušené i na sobě jak vypadají jizvy léčené zavčas laserem. Třeba hlubokou a dlouhou tržnou ránu v dlani, která není ani vidět ani cítit na "omak.
Dokonce můžu porovnat tu samou jizvu na jednom člověku léčenou laserem s odstupem cca 2 měsíců a ihned - a to mé dva císaře. Ta první byla "krásná", super zhojená, a mnohé by byly moc rády i za takovou, ale ta druhá tam prostě "není", ani ji sama nemůžu najít i když vím že tam na tuty musí někde být.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.