| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Dášo,
já jsem poporodních patnáct kilo shazovala rok a půl... ale zase to více méně drží, nedostavil se jojo efekt.
A mám pro tebe špatnou zprávu - za nadváhu může z 80% strava, jenom cvičením to nezvládneš (ověřeno osobně - když 9 - 10 hodin cvičení týdně nefunguje).

Cvičení je určitě dobré, ale s třiceti kily nadváhy bych byla opatrná na klouby - volila bych něco, při čem je ta zátěž menší (tj. žádné běhání, skákání) - kolo, chůze, plavání... joga, pilates (žádné zumby a aerobiky) - spíš kvůli zpevnění a celkové fyzičce.

Nemusíš držet úplně dietu, ale zkus začít odbourávat zbytečné kalorie - slazené nápoje, mlsání mezi jídly, dojídání po dětech... zkus číst víc obaly (plátek měkkého salámu má 3x víc kalorií než plátek libové šunky). Různé hotovky a polotovary jsou obvykle plné zbytečných cukrů, tuků, ztužovadel a podobných...

Zkus odbourat zlozvyky (u mě pocit, že pokud si večer konečně sednu, tak si po celém dni "zasloužím" kus čokolády - u někoho jiného to může být dortík ke kávě, brambůrky k telce, nebo návštěva kavárny po hodině zumby - kdy káva se šlehačkou, cukrem a dortík mají několikanásobně víc kalorií, než co člověk "vycvičil").

Pokud na to chceš jít vědecky, tak na stobu je program, kam se dá zapisovat, co člověk snědl - abys měla představu. Mě to moc pomohlo, zjistila jsem, že mám ve stravě strašně málo bílkovin - a tím pádem jsem měla pořád hlad, protože tělo chtělo bílkoviny a furt je nedostávalo... (za mě - se stobem nesouhlasím, má tam strašně moc sacharidů a málo tuků, já potřebuju tenhle poměr prohodit, aby mi bylo dobře, ale pro základní orientaci to není od věci - a hlavně člověk vidí, kolik toho "sežere zbytečně" - a že má málo bílkovin, málo zeleniny a málo pije - obvyklé zjištění lidí, kteří s tímhle začnou).

A držím palce a přeju hodně trpělivosti - tohle je běh na dlouhou trať, neexistuje instantní řešení, zázračná pilulka nebo něco takového.... jediná možnost je najít si stravovací a pohybový režim, s kterým dokážeš dlouhodobě žít (žádné "teď budu měsíc držet dietu a pak se za odměnu naprásknu")~o~

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.