| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

..já bych ještě možná doplnila, že to dítě uvnitř cítí vše - tedy i zoufalství, pochybnosti, i třeba nenávist a na druhé straně i přijetí přes případné své nedostatky.
Někdy se s tím odmítnutím a nepřijetí v prenatálním věku pak lidi vyrovnávají celý život, je to ukryté uvnitř v nich.

Osobně bych se taky velmi těžko vyrovnávala s postiženým dítětem, dítě s pouhým rozštěpem rtíku ale za postižené nepovažuji, určitě bych to neřešila "potratem" takhle velkého dítěte.

Kamarádka potratila/předčasně porodila dítě ve 23. týdnu, moc o tom nemluví, ale bylo to pro ni strašné. Nezachraňovali ho ani ~d~, jen ho odnesli.

Pak bych se ještě ptala sama sebe, jestli je pro mne přijatelnější dítě s takovýmhle postižením, nebo eventuálně dítě žádné, protože kdo by mi zaručil, že příště bez problémů otěhotním, nebo že to dítě bude 100% OK?
Mluvím pořád o pouhém rozštěpu bez přidružených těžších vad.

Rozhodně přeju zakladatelce moudré a zodpovědné rozhodnutí, kterého by později nelitovala.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.