| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Hele, Marky, já nevím.
Být tebou, určitě bych vyhledala co nejdříve nějakého dobrého imunologa. To jako určitě. Tu dietu klidně drž, tím se nic zkazit nedá.

Protože ono to je ještě složitější - u prvního dítka jsem se do písmene řídila tím, co je v téhle knize

http://www.dumknihy.cz/alergie-u-deti (protože ani moje alegroložka, se kterou jsem se radila, mi nedokázala poradit - dle ní je to jedno a mám jíst vše... - tam tedy osobně vidím ten největším problém - u nás totiž neexistuje žádná alergologická prevence!!! Ale jako ŽÁDNÁ všeobecně dostupná!!!)

ve stručnosti je tam psáno o tom, že k senzibilizaci dítěte dochází už v prenatálu (takže dieta matky by měla být už v těhotenství) a pro děti, které mají riziko vzniku alergií by měla matka držet dietu nejen v těhotenství, ale i při kojení, a to dítě pak také, co se příkrmů týče - všechno zařazovat postupně a pomalu - citrusy třeba až po 3-tím roce atp...

Já to tedy tehdy dost hrotila, fakt jsem si to udělala přísný - v těhu a při kojení 2 roky) jsem neměla žádé sladké mléko (jen zakysané výrobky), žádné tropické ovoce, ořechy, ryby, hořčici, aromatické koření, káva. Jediné, co jsem nedokázala vysadit, byla kakao a tedy i čokoláda. A synek je hodně chytrý, šikovný, všeobecně nadaný, vůbec nevadilo (jako na mozek), že jsem třeba ty ryby nejedla...~;).

Provorozený byl navíc po narození zařazen do studie, která tehdy probíhala v Podolí (kvůli tomu hlavně jsem tam šla rodit) - jednalo se o osídlení dětí alergických matek bacterií E.coli(Colinfant) hned po porodu a pak vždycky, když dítě mělo atb. Pořád ho sledují - jdeme tam zrovna příští týden na krev.
Takže i takhle jsem si ho pojistila.

On je dobrý, naštěstí žádné alergie, naštěstí - ťuk ťuk ťku - měl tedy takové období mezi 2-3 rokem, kdy se mu rozjela imunita (byl často nemocný - kašel, rýma, laryngitida) - pak měl několikrát za sebou podivně vysoké horečky bez jiných příznaků, které samy po cca 5-ti dne přešly - takže jsem si řekla o doporučení na imunologii a bylo tam udělali krevní testy a zjistili hyperfunkci imunitního systému - měl téměř všechny ukazatele strašně zvýšené. Upravili mu to nějakou vakcínou a od té doby je dobrý. I krev má v pohodě, žádné alergické projevy a problémy ho naštěstí netrápí.
On byl navíc ještě strašný nežravec, takže nebyl problém mu cokoli nedat, že...


U mrňavky už jsem tak důsledná nebyla (chjo), bohužel do studie ji nezařadili, protože už skončila. Osídlená tedy byla, protože tu E.coli jsem jí koupila sama (poprosila jsem synkovu lékařku, se kterou jsem se domluvila). Ale už měla stejně atb, takže to budu muset koupit znovu..
NIcméně z toho nemám dobrý pocit - z té její kůže (ty suchý flíčky ve mě vyvolávají až strach...... chjo) .... njn... příští týden se holt s pí dr. poradím, co mám dělat... protože .... je to tak složitý, že mám pocit, že tohle sama nezvládnu....fakt...
Malá byla teĎ v průběhu posledního půl roku dost nemocná (zánět středouší s atb, 2x rotaviry, z toho poprvé skončila na kapačkách, pak viróza - 5 dní vysoké horečky, + já 2x atb - pořád kojím), a to to podle mne rozjelo...
Dávám jí tedy už asi 3 týdny denně 1 kapsli lactobacilů (kupuju ty, co se dávají do lednice, jsou nejlepší - kapsli otevřu a vysypu večer do kaše), alespoň něco na to střevo, když tam ta E.coli už není...
Tenkrát mi totiž ta paní doktorka, co studii v Podolí vedla, říkala, že když je zdravé střevo, je zdravý celý člověk - tak prý ta E.coli funguje.~d~

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.