| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

To znám a u nás je to někdy tím, že začnu kecat (no offence). Třeba řeknu, že pokojíček by si měl uklidit, aby to tam měl hezký, nebo tak. Jako lepší výchozí bod takových hovorů se mi jeví říct pravdu: "Potřebuju, aby sis uklidil pokojíček, protože odpoledne přijde na návštěvu teta a chci tu mít uklízeno. Já teď uklidím kuchyň a nestihla bych uklidit i pokojíček, tak je to na tobě." Netuším, jestli je to podle RaR, asi ne, ale je to tvrdá realita.
Na to většinou odpoví taky po pravdě, že se mu nechce.
A já mám většinou dvě možnosti, buď se nechám strhnout a řeknu hysterickým tónem s cukajícím očkem: "A myslíš, že mně to baví tady pořád po vás uklízet? Podívej se na tu kuchyň, nejsem váš otrok!" :-) Anebo si vzpomenu na své lepší já a zeptám se: "A co by ti pomohlo při tom uklízení?"
Odpověď je třeba: "Abys mi pomohla!"
Tak s tím už se dá pracovat a můžeme se dohodnout, že třeba zatímco já budu uklízet kuchyň, on posbírá Lego, a pak přijdu a pomůžu mu se zbytkem.

Bohužel, na své lepší já si vzpomenu tak v 50% případů. ~f~

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.