| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

nedočítám, tak možná budu opakovat.
Původně jsme měli v plánu 4 děti - dvě starší, dvě mladší. Což se taky nakonec vyvrbilo, i když já se po 3. dítku zasekla, že další už ne (třetě bylo a je naše nejnáročnější dítě).Ale nějak se to vyvrbilo tak, že máme děti věku 10, 9, 3 a půl roku. Za mě - je to lepší než mít 3.
nevýhody:
-auto
-logistika
- ubytování
- nutnost placení hodně věcí najednou - teď ještě není aktuální, ale bude doba, kdy budeme držet 20ti letého na studiích (nejspíš, předpoklady má) a nejmladší desetiletá bude na základce, takže palba veliká za všechny. Proto jsem ráda, že ten nejstarší už snad bude částečně samofinancovaný, doufejme.
- hluk
- moje koncentrace se ještě více tříští, naštěstí ty starší už tolik nepotřebují míti maminku u hýždí

výhody:
- problémový třetí dítě se přesunulo z kategorie "ocásek starších" do kategorie "šéf mladších" a vyhovuje mu to tak líp.
- mimino všichni milují a rozmazlují, pročež jim není příliš času na společné třenice - nějak je to prtě zázračně spojilo dohromady
- nestíhám toho tolik, takže nevytvářím takové tlaky na jednotlivé členy smečky, protože mi na ně jednoduše nezbývá síla. Pročež jsou všichni sice salámisti, ale spokojení.
- malá je prostě božínek, co rozdává dobrou náladu na všechny strany, nemít jí, tak už mě asi z toho třeťátka zkropí (což ale nemusí být pravidlo).

Celkově si myslím, že jako čtyřdětná rodina fungujeme nějak líp a přirozeněji, než rodina třídětná. Opravdu nás ten nečekaný přírůstek všechny více sblížil.


Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.