| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

To si myslím i já. Byl jsem přijat na humanitní obor ještě v době směrných čísel, mám nějakou představu o tom, jaký byl přetlak u některých oborů (u většiny, přepočteno podle popularity, tedy počtu uchazečů naprosté většiny), i jak malé, až nepatrné mohly být rozdíly třeba mezi první desítkou šťastlivců a zbytkem z první padesátky.

Rozhodně nestudovali všichni, "kdo na to měli," ovšem i tehdy studovali tací, kteří si hlavně mysleli (nebo si to mysleli jejich rodiče), "že na to mají." Studium na vysoké, co si pamatuju ze svého omezeného osobního životního obzoru z konce 80. let, bylo u nás opravdu dost záležitostí nejen pomyslné inteligence, ale i společenské prestiže.

A ještě poznámka: jsem plně přesvědčen, že to, kdo na vysokoškolské studium takzvaně "má" nebo "nemá" se jen omezeně měří vrozenými předpoklady. Ano, schopnost vyhledávat souvislosti mezi fakty a vyvozovat z nich zákonitosti k nim patří. Mnohem větší roli než samotná vrozená schopnost hraje to, jak byla rozvinuta (rodinou a předchozím studiem, především, což je v průměru u nás spíš slabota, čest výjimkám v podobě škol i učitelů). A velkou roli hraje prostě také píle.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.