| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Každé dítě je jiné. Já mám tři a každé usínalo jinak. Vždycky jsem byla proti uspávání, říkala jsem si, dítě se "dá spát" (nebo usne), když potřebuje, a hlavně proti uspávání na rukách. Tříkilové miminko si zvykne, a kdo se má potom tahat s desetikilovým. Do uspávání nepočítám kojení před spaním, to považuju za ideální stav, když dítě při kojení usne. První dítě spalo půl roku v postýlce, toho jsme asi i na rukách uspávali - v noci, z čistého sobectví, protože nás často za čtvrt hodinu uspávání odměnil i hodinou a půl spánku ~k~. Jenže je často problém to usnulé dítě položit, a pak to úplně přestalo fungovat, pomohlo až noční odstavení. Kolem roku a čtvrt nastala zvláštní, úžasná situace v denním spaní, nejen že se vrátil do své postýlky. To jsme řekli třeba "J., jsi unavený, nechtěl by sis vzít dudlíka a jít si lehnout?" A šel, dokonce se i sám přikryl! ~:-D. Druhé bylo hodně nošené, takže to si schruplo vyloženě vždy, když potřebovalo, v manduce. Večer usínalo při kojení nebo jsem s ním prostě ležela, až neuslo (v naší posteli spalo do 3 a půl). Se třetím je to podobné až na to, že co máme zahradu, spí ve dne nejčastěji venku v kočárku. Takže jsem přehodnotila zásadu "neuspávat" a třeba s ním těch 10 minut po zahradě jezdím, aby usnulo, přecejen spousta věcí se dělá lépe bez batolete v nosítku.

Co bych ti poradila? Asi pořídit nosítko, pokud ho nemáš, a když je dítě ospalé, dát ho tam. Až usne tvrdě, případně položit, a nebo pokud ti to nevadí, nechat ho tam spát celou dobu. Večer - záleží, jestli kojíš, jestli jste oba s partnerem ochotni vzít si mimino do postele. Ve vaší blízkosti by mělo spát lépe. Ale taky můžete udělat tohle všechno, a problém může být někde jinde, třeba má zrovna růstový spurt, rostou mu zoubky, cokoliv... ~d~

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.