| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ráchel - v téhle diskusi se májíme. Myslím, že jsem to vysvětlila dostatečně. A to, co jsem psala sama za sebe, neměl být důkaz toho, že nemám problém, ale jen konstatování, jak k jakémukoli pití přistupuju já.

Kamarádka se mi vysmívá, že jsem alkoholik, protože chodím do hospody.
Ano, cca 2-3x týdně ano. Piju pivo nebo půllitrové střiky s deckou vína - střiky dám tak 3-4, piva 2-3.
Kamarádka, která se mi směje vypije denně sedmičku u televize nebo žehlení.

Jo a třeba matka mého kamaráda - má dva syny.
Kamarád chodí do hospody cca 5x týdně, vždy na 2-3 piva a tak 4x do roka se mu stane ta věc (Švejk), že pije jedno pivo za druhým.
Po půlnoci zmlkne, usne na stole a pak jde domů. Ráno je ok.
Jeho matka nepřetržitě kvílí, že je alkoholik, a ať si vezme příklad ze svého bratra.
Jeho bratr dá denně 1/2-celou basu lahváčů.
Doma ve sklepě, kde může i kouřit.
Matka je spokojená - druhý syn alkoholik není, protože - pozor - NECHODÍ DO HOSPODY!
Její manžel si dá denně 2-3 piva doma u televize - do hospody nesmí ani na jedno.

A tato představa: docházka do hospody = alkoholismus, bez ohledu na množství vypitého alkoholu, domácí pití = pohoda, bez ohledu na množsví vypitého alkoholu, je tady v horách taky poměrně vžitá...


Další faktor k individuálnímu posuzování...

Kdybych někdy ještě dostudivávala sociálku - z Bc. na Mgr., docela by mě toto téma zajímalo - kolika směry se to dá rozpracovat...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.