| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

dneska se mi sám resetoval počítač, a jak tak koukám na tu černou obrazovku, kde nabíhají bílým písmem ty "odborný" nápisy, tak se tam objevilo slovo "disketa" - já pamatuju i 3,5 palcový :-), to už se dneska taky asi nepoužívá, musela jsem mrknout na bednu (mám ji ve skříňce pod stolem, moc často tam nelezu), jestli vůbec mám slot na disketu :-). Jo a slova jako editor T602, nebo Nokia 5110 :-D, přitom jaká to byla tenkrát paráda!

Psací stroj má náš zubař :-), to se dětem líbilo moc - jim to připadá jako pravěk (například jsem si tak připadala, když se mě synek ptal "mami, kdy jsi dostala svůj první tablet? - myšleno jestli on ve svých 6 ho má dřív než jsem ho měla já jako dítě, tak jsem ho ujistila že jsem v 15ti dostala psací stroj a přišla jsem si jako vyhynulej mamut :-D). Ještě na škole jsem používala ruský Elektron, to bylo jak kulometná palba, taky jsme museli psát už ani nevím jakou rychlostí úhozů za minutu (60 byla slabá, tak 90 i víc? už si fakt nevzpomenu).

Babička byla švadlena, ta zas používala spoustu názvů látek, které dnes už buď asi nejsou, nebo nejsou tak v kurzu - třebas "popelín", "atlas" (i když to je spíš vazba), "mušelín", "taft"... dneska jsem si nevšimla že by se látky či materiály takhle pojmenovávaly (krom těch funkčních pro sportovce), v katalozích vždycky napíšou "příjemný strečový materiál", nebo "hodnotná výšivka" (to mě dere), "pletenina" (haha, ale z čeho?), případně "boty ve vzhledu velurové kůže" - to už je úplně mimo.

A s tou přírodou - nevím jestli mám tak vysoký nároky na svoje děti proto, že mě tak cepoval táta (a já přebírám pokřivený vzorec), nebo jestli mě to abnormálně bavilo a tak mi nepřišlo zatěžko se ty věci naučit, nebo jestli jsou má dítka ještě fakt malá a budou vědět později, ale já jsem v jejich věku znala názvy tolika rostlin, stromů a zvířat.... A to jsme nebydleli na žádném statku, jen jsem normálně chodila ven.... A oni u výběhu bádají jestli vidí kozu nebo ovci - a přitom je to muflon nebo kamzík.... Nebo pletou jednotlivé jehličnaté stromy, sněženku s bledulí, řepu s ředkvičkou, místo jabloň/ořešák říká dcera neustále "jablečník, ořešník".... nechápu to. Mám s prominutím hubu umluvenou, jsem si jistá, že jsem to říkala, ukazovala, vysvětlovala x-krát, a efekt slabota. Tak třeba budou jednou potřebovat mnohem hrubší rozlišení typu "strom, kytka, čtvernohé zvíře, dvounohé zvíře...."



Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.