| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Se zdravým rozumem, jasně. Pokud už uměl dva tři krůčky, uměl chodit sám.

Měla jsem sousedku, která byla zoufalá, že její syn v roce nechodí, a tahala ho za ruce, měl ruce jakoby moc dlouhé, shrbená záda. V půl roce posazen do sporťáku (samozřejmě "placatá hlava"), snad ještě ve dvou letech, když chtěl na lavičku, zvedla ho a posadila tam, on vlastně neměl možnost vyvíjet se sám. Strašně se divila, že moje dítě (o 5 měsíců mladší), vyleze na lavičku samo, nebo že vyleze po žebříku na klouzačku (dávno před tím, než umělo chodit). Ji tak nějak vůbec nenapadlo, že tyhle věci se dítě může (nebo dokonce má) naučit samo.

Moje děti začínaly chodit během 16-17. měsíce. Cca půl roku běhaly po čtyřech (a stejnou dobu obcházely nábytek), určitě jim to prospělo. Mám kamarádku s dvojčaty, která pokryla ten doporučený interval pro začátek chůze - jedno začalo v 10 a druhé v 18 měsících :-)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.