| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

No ale Olgavo, ze nepochytila to bavorske r ode me, ale to hrcave od tatinka, kdyz byl doma minimalne~d~..z meho sudetskeho dialektu nema nic a nikdy nemela. Uz ani to ch nerika...A to zila v cechach a vychovavala jsem ji predevsim ja. Proste klasicka Berlinanka~d~
Jinak ceske R se naucila ve skolce...

No tata nemecky, mama cesky....podle toho, jak se komu chce. Nekdy mluvim s mamou nemecky, ta odpovida cesky...ja si nekdy prijdu jak v blazinci~8~..kdyz zily babicka /jen ta od taty, ta od mamy mluvila hochdeutsch/ a Trudi /tatova sesrenice Edeltraud/ a jeji mama Anne, tak to jelo jen v dialektu /to je strasna rec/. Ted co vsichni pomreli je to takove mirnejsi.

Jinak teda musim priznat, ze mi ta cj vubec nevadi ani na te verejnosti. Proc taky....a kdo nas zna, tak malou obdivuje. Jak to cele zvladla. Kdz jsem pri tridnich nove ucitelce rekla, ze jsem v nemecku od dubna, nechapala. Nechtela verit, ze mala nechodila do nemecke skoly. Vubec nevedela, ze mala mluvi a pise i jinak nez cesky. Patri k nejlepsim zakynim ve vsech predmetech.
A teda rozhodne to neminim potlacovat, prave naopak. Jsem rada, ze ma oba jazyky na stejne urovni a ze to tak citi.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.