| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Olgavo...pred tim uplne stejne jako ted...jen ta nemcina byla intenzivnejsi, neb zili obe babicky, tety a ty stare nemecke kamaradky, kam me babicka tahala na pokec~t~
Muj tata je narozeny pred valkou, za valky chodil do skoly /nemecke, i kdyz na protest proti fasismu chodil jeden rok do ceske, ale tam se trapil/. Moje mama je narozena spis zacatkem valky. Ale moje babicky a dedove se oboji narodili na zacatku stoleti. Mama se babicce narodila v 36 a tata druhe babicce ve 30.

Tebe to asi zajima z toho duvodu, jak se vlastne budou vyvijet obe tve deti, ze? Jsou dvojjazycne /vlastne troj/....
No vzdycky ten jeden jazyk trochu prevalcuje ten, ktery ma vyhodu danne zeme. Je to logicke. Pro deti je to ten, ktery pouzivaji kamaradi na ulici /vlastni postreh/.
Muj tata mel problem s tim nasim dialektem. Miluje ho, ac na nas taky mluvil hochdeutsch. Je turista a miluje Jizerky. On tam chodil taky proto, ze tam zila spousta mistnich a on si s nima mohl pokecat. Proste ten jazyk doslova vyhledaval. Ted jsou jine moznosti, takze si myslim, ze ten jazyk clovek nikde vyhledvat nemusi. Existuje tv, skype, a rychlejsi auta. ~:-D..jen mame teda s tatinkem trochu problem...uz me kdysi vnucval mistni literaturu, te starsi taky a u te mladsi cekam...pry aby mistni jazyk nevymrel. To prchame. Do tohodle se nam fakt nechce~t~
Ad..u me je to jeste trosicku malinko jinak. Muj deda /tata mamy/ se po valce /nebyl vysidlenej/ zrovna vratil do nemecka. Mel tam zbytek rodiny. Takze jsem tam mela cast rodiny co mluvila jen nemecky. U nas ta nemcina byla a je nutnost. Jinak bychom se s nima nedomluvili. A z toho duvodu jsem tlacila i do obouch jazyku sve dcery. Zatim se to vyplatilo. Obe mohou bez problemu zit/studovat/ tam a tady. Ta velka slovem a pismem oba jazyky, ta mala je na dobre ceste~d~

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.