| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Uvolnění znamená dvě věci. Buď jde o odlepení - to se uvolní časem samo. Ale odlepení není zas tak brutální, pouze zákrok (minuta) či po něm to pálí. Odlepit jde ale i mazáním krémem a nástrojem se odlepí pak jen zbytek.

Odlepení má význam, jednak v 8 letech je vhodné pro hygienu, kvůi zánětům a taky aby nevznikly srůsty. K těm může dojít. Přirostlá předkožka je tou druhou a horší možností. To vyžaduje operaci, zpravidla s uspáním. Otálet zde nemá smysl, naopak, čím déle, tím horší, tím bolestivější.

Zcela přetažitelná kůžička má být ve 4 letech. Do 3 let nemusí být zcela přetažitelná, během 3 roku by se měla postupně uvolnit, při 4. narozeninách už má jít zcela volně přetahovat.

Časem se samo pouze uvolní přilepení - ovšem za cenu různých zánětů, špatné hygieny ap. Dále, předkožka musí být stahovací, musí být kontrola, že vzadu nezaškrcuje, i když jde přetahovat i při erekci. To se nezjistí jinak než včasným přetažením v brzkém věku.

Já měl předkožku užší, přetahovat přitom šla. Doktoři to nechávali být a můžu Vás ujistit, že se nic nespraví samo. Předkožka zústane užší i v dospělosti a opravdu to není příjemné mít zákrok, když je člověku 20. Nakonec jsou i muži, kteří to řešili třeba ve 30 nebo 40. Pediatry mnohy zajímá jen to, že nejsou záněty. Ostatní se "spraví samo". Samo se nespraví nic, dojde leda k samovolnému odlepení v pubertě. Užší předkožka ale zůstane. Já zažil samovolné odlepování, není to příjemné, detaily psát nebudu. Zažil jsem zkrátka to, že mi nikdo nic nepřetahoval a v pubertě jsem dostal pokyn si to dělat sám. Že jsou potíže, tak to jsem se doma svěřovat nechtěl. Přetažení šlo, občas se zaseklo vzadu, problém se nevyřešil do dospělosti.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.