| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Oficiální názor urologů v naší zemi je, že ve 4 letech má být předkožka volně stahovací a zcela odlepená. Jistě, část lékařů má svůj osobní jiný názor. Jsou např. doktoři, kteří nenechají očkovat své děti.

Kluk v pubertě nebude nadšený, když bude muset toto probírat s rodiči a lékaři, často za přihlížení matky. Osmiletý kluk nechápe složité souvislosti, ale snadno to přečká a rychle zapomene, že to pár dní pálilo. Kluka v pubertě to stresuje hodně, v tomto věku se před matkou stydí. I když před ní chodí třeba nahý z koupelny, tak se bude stydět, aby ona viděla, že mu to nejde přetahovat ap.

Trhání nosní madle jsem zažil v 5 a 13 letech. To první téměř nepamatuji, to druhé bylo bolestivé, to si pamatuji i s detaily. Přitom v prvním případě jsem nechápal o co jde, v druhém jsem už trošku věděl, že to je nutné. Opakuju, stes, že něco nejde je kolikrát horší než kratší bolest. Bolest jde potlačit, např. Emla krém na znecitlivění, jenže to si musí platit člověk sám. Možná injekce by na pojišťovnu byla. VYloženě bolestivý zákrok, tak zde by lékaři uspali.

Dnes se dává jak vrchol osvícenosti, že se to nechá být, s tím že úzká a přilepená předkožka se vyřeší sama pubertou. Já jsem tu praxi zažil, nikdo mě "netrápil", jenže jsem zjistil potíže sám. A neměl jsem ochotu to řešit s někým v rodině.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.