| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

To nechcem, obviňovat rodiče, o to jistě nejde.
Dělali to jak nejlépe uměli, a předali jen to co sami dostali.

Spíše je to, jak říkáš, odpíchnout se od toho, a poznat, že "tohle není moje".
Výmluva na druhé jistě ještě nikoho nevyléčila.
~:-D

Určitě i odpustit se hodí, alespoň ve své mysli, prostě odpoutat se od toho, vědomě a zcela programově. Abychom mohli jít dál.
Vědět, ano nesu si tuhle zátěž, ale teď to budu dělat jinak. A to "jinak" fakt může trvat hodně dlouho, někdo nepřekročí svůj stím ani v padesáti, ani do smrti.


No, vždyť co bychom tu na tom světě dělali, kdybychom měli vyřešený všechno hned, ne?~;)

Já jsem na to přišla také poměrně pozdě, že žiju něčí představy, ne svůj život. A teď nemám na mysli ani rodiče, na mě se podepsal spíše systém celkově, školství a moje velká docilita, snaha vyhovět, zavděčit se (to už je v mé povaze, to vím, že je "moje").

Prostě když mám v tom větší pořádek, lépe dokážu oddělit jedno od druhého a cíleně si vybrat.


Pro mě bylo ohromnou úlevou zjistit, že se mohu chovat JINAK, a že to jde, a že se nic hrozného nestane. Bylo to jako kouzlo, Jako vysvobození z vězení.
Šla jsem celou dobu vedle toho, jen jsem to neviděla.

Naplnilo mě to nadějí, že mohu zm ěnit více věcí, nejen tuhle.

A naděje je něco, co jsem už hodně dlouho nepocítila. Je to jako probuzení ze slého snu. Vím, že v mnoha věcech ještě sním a snít budu, nechci to bourat vše najednou. Jen to poznání, že můžu, je pro mě úchvatné.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.