| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Raduno,
ale já nepřemýšlím, co jsem měla dělat jinak. Ptala jsem se jen, jak by se zachovali jiní.
Já jsem spokojená s tím, jak jsem to dělala, jsem přesvědčená, že vzhledem ke všem okolnostem by to (i s ohledem na mou osobu) jinak nešlo. Rodiče si člověk nevybírá.
Jo, asi jsem chtěla slyšet od někoho jiného, že jsem to udělala správně a tak trochu poplácat po rameni, jak jsem to zvládla.
Někdy jsou chvíle, kdy člověku přijde líto a svým způsobem závidí (i když závist nemám ráda a není to taková, že bych druhým něco hezkého nepřála), že někdo jiný měl spokojené dětství, kdy nemusel přemýšlet nad tím, co a jak udělat, aby zažil nějaký klid, spokojenost, trochu si povzdechne, že neměl takové podmínky, jako jiní.
To ale neznamená, že takovými pocity člověk žije...

Přirovnám to třeba k situaci, kdy rodič dítěti koupí krásnou panenku a maminka zavzpomíná a v duchu jí probleskne - takovou jsem si jako malá vždycky přála a nikdy jsem ji nedostala. Nehroutí se z toho, je to prostě záblesk v hlavě, přitom se ta maminka těší z radosti dcery nad panenkou. Vyjdou z obchodu a myšlenka na minulost je dávno pryč, doma si panenku společně ustrojí, načešou, jdou vařit večeři, povídají si.. Prostě normální den.

Nevím, jak moc to je srozumitelné a pochopitelné, ale jedna diskuze neobsahuje můj život. Záblesky, to jo. Ale těžko z toho někdo může dělat závěry, jak žiju, jak moc se mě daná věc dotýká. - Může to vypovídat o tom, jak se mě to dotýká momentálně.
To je jako bych tu řešila šílenou migrénu, kvůli které ani nejsem schopná uvařit a vyprat. Znamená to, že nemáme co jíst a chodíme ve špinavých věcech?

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.