| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ahoj,jsem zde nová,mám dvou a půl letá dvojčata- chlapce a aktuálně řešíme podezření na ADHD nebo Autismus,na všechna vyšetření jsme objednaní a čekáme,ale ze dne na den u nás nastal obrat a změna v chování,tedy objednávala jsem je když byli v horším stavu a opravdu se i mě jevili jako autisti,nicménně jak už jsem psala najednou změna,nevím co to způsobilo,možná nějaké dozrání. Popíšu co dělali předtím a co teď. Takže cca do 2 let nemávali na rozloučenou,neukazovali,jeden nechtěl vůbec nic předvádět,žádné hříčky (do roka a půl to přitom dělal,mé podezření je takové že v té době nastoupilo období vzdoru), byli plně na plenách odmítali se na nočník vůbec posadit,vždycky z toho byla strašná scéna, byli náladoví,negativističtí,když se špatně vyspali bylo s nimi opravdu k nevydržení,nechtěli si nechat předčítat,neměli zájem o nic co jsem jim ukazovala,ale měli vždycky zájem o mazlení, o hry tipu na honěnou,na schovávanou s námi i mezi sebou, když jsme u nich seděli a hráli si s nimi se stavebnicí,autíčky,míčkem,všechno v pohodě. Problém nastal když jsme začali chtít dělat něco složitějšího třeba malování no tak to bylo tak na 5 minut než jeden sebral všechny psatelky a zdrhnul. Nebylo pro mě možné jít s nimi ven bez kočárku protože absolutně nevnímali,neposlechli bylo to o jejich zdraví a život. Motoricky ale vždycky odpovídali a odpovídají i teď,jsou velice šikovní na různé skládání kostek,stavebnic,puzzlí a pexesa při kterém nám ukázali svojí mimořádnou paměť což jsem ani netušila že si hodně pamatují,protože jelikož nemluvili tak jsem ten pocit neměla,měla jsem pocit že mi nerozumí. No od dvou a půl obrat začali víc vnímat,víc si hrát mezi sebou,najednou pro mě bylo možné kamkoliv s nimi vyrazit sama bez kočáru,zvládli jsme i nákupy,no občas neposlechnou nebo chtějí něco co nesmí tak se začali vztekat,ale řekla bych že to v tomhle věku asi je normální. No a taky začali ukazovat,začali se konečně zajímat o knížky,konečně ukazují obrázky,ptají se co to je,jeden slovy ten je napřed,druhý ukázáním a tázavým pohledem ten je s řečí pozadu. Najednou jsou přes den bez pleny ale na nočník si neřeknou,někdy jdou a sednou si na něj sami,někdy je nehoda nebo to řeknou pozdě. Najednou malují,hrajeme si s modelínou,jezdí na odrážedle,předvádí různé hříčky na požádání, když jim řekneme dej bráškovi pusinku jdou a dají,nebo se hladí,ukazují části na těle,zpívám jim a poznávají přidají se ale svým stylem typu ua ua ua,to samé s krátkými říkankami např leze leze po železe a oni to dělají,i prsty jako leze ale slovy to je jen dy dy dy dy dydydy ale zvukově to sedí takže podle mě si to pamatují a rozumí,ale předměty na požádání nedonesou žádné,spíš se chodí pochlubit s něčím sami a chtějí vědět co je to. Pomáhají mi v domácnosti např házet prádlo do pračky,vyndavat, vynáší po sobě nočník,spláchnou wc,umí odemykat i zamykat,co jde tak otevřou,umí se obout,obléct si spodní prádlo,tepláky,ponožky,triko i čepici,rozepnout bundu,obléct rukavice, pijí i jedí sami tedy umí to,ale aby se najedli pořádně tak je vždycky dokrmím. Staví komíny z 10 kostek nebo zařadí 10 kostek vedle sebe jako vláček,začali si hrát i na jako a nebo si vymýšlí svoje hry např vytáhnou ze šuplíku podlévací lžíci,položí si do ní malý míček a nosí a snaží se aby jim nevypadl,dělají papa a čau z okna,dělají papa na auta,traktory apod. Jsou hodně bystří všimnou si v bytě jakékoliv nové věci. Ale jeden je hodně živý,když jdeme venku tak mi třeba leze po plotech nebo nám pořád utíká a já za ním s druhým musím běžet a on je z toho zase ve stresu protože je pomalejší. Snažíme se je co nejvíc rozdělovat aby se mohli projevovat individuálně,ale je to těžké,jsme na ně s mužem sami,nemáme nikoho kdo by nám pomohl,pohlídal. Cca do těch dvou a půl jsem s nimi byla převážně sama,manžel dost blbnul a netrávil doma moc času,ale od té doby co se srovnal on srovnali se i děti. Tak co si o tom myslíte. Já se opravdu snažím do všeho je zapojovat,všechno co si myslím že by je mohlo zajímat jim ukazovat,co si myslím že je nezajímá jim naopak nevnucovat aby si to nezprotivili. Myslíte že to může být autismus? Jinak taky nemají problém se spaním,donedávna spali 13 hodin denně,teď 12 ale jelikož jsem zrovna marod tak jsme nebyli venku tak se tak neunavili. No prosím o názory co si o tom myslíte? Na co mám případně u dr upozornit. Ještě bych měla naspat že chodí sami po schodech a střídají nohy a vyskočí snožmo, opičí se po sobě. Umí pít z hrnku i ze sklenice,ale např. polévku ze lžíce ještě vylévají nebo do jídla hrabou rukama.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.