| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Zdravím, nedávno jsem zakládala téma o tom, že se s nástupem mé starší dcery školky změnilo její chování. Dle mého názoru negativně. Dceři bude za necelé tři měsíce 6, mladší v lednu 2,5. Někteří mě chápali, že mají doma to samé, někteří mi psali, že její chování je normální a některé mě sprdly, že blbá jsem já a dceru buzeruju apod. Dnes se zeptám jinak. Nemá cenu popisovat chování dcery a moji reakci, protože narážím na to, že se nepochopíme. Nastíním několik situací a chtěla bych znát jak byste reagovaly vy, kdyby to udělalo vaše dítě. Díky
1. Dítě ostříhá mladší sestru tak, že je nutné vzít ji mašinkou na ježka (v situaci, kdy jsem byla s dětmi na zahradě a manžel mě odvolal, ať mu jdu něco podržet do dílny a za 10 minut přišla mladší s prostřihy až u hlavy mezi svými prstýnky) ~n~
2. V rámci rekonstrukce máme vysazené troje dveře v přízemí, dcera v rámci "cesty na záchod" objevila namazané panty a udělala šmouhy na bílé zdi - to jí bylo důrazně vytknuto a vysvětleno proč se to nemá dělat, přesto to udělala ještě 2x (zajímá mě vaše reakce zejména při tom opakování)
3. Holky se koupou spolu a moc rády a ta starší jednou v rámci koupání vyplencala celý 400ml šampon za 120,- na svoje "lektvrary" - důrazně vytknuto a vysvětleno proč se to nesmí, udělala to během pár dní znovu, to už jsem jí naplácala přes ruce a znovu vysvětlila proč se to nesmí a následně řešila tak, že jsem všechny mýdla atd. dala nahoru na zrcadlo a jí koupila nejlevnější pumpičku, kterou jí doplňuji opět nejlevnějším tekutým mýdlem s tím, že to si může plácat jak chce, přesto se před pár dny manžel koupal odpoledně a zapomněl si "uklidit" šampon. Večer tam opět zahučelo 400ml do kanálu. Musela okamžitě z vany a odevzdat všechno svoje kapesné na koupi nového šampónu. Zlobila se a odpověděla, že mi peníze ukradne zpátky. Verze, že budu muset skoro šestiletou "hlídat" i při koupání je trest pro mě.
4. Starší se dívá na pohádku, oznámím, že se jdu sprchovat (menší mi při tom asistuje) po 15 ti minutách přijdu a posadím ve vedle starší na pohovku a zjistím, že pohovka za 30 tisíc je prostřižená. Vzala ji mezi prsty a pod nimi ustřihla, v pohovce 3 cm díra.
Na konec jen dodám, že jsem si vědoma toho, že každý někdy jako dítě udělal podobnou "klukovinu", ale jako rodič se musím přiznat, že kumulace podobného chování v posledních třech měsících mě jednoznačně odrazuje od toho mít více dětí, prostě se přiznám, že mít takových kousků doma víc bych prostě nedala. Díky za reakce a hezký večer




Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.