| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

tak k lékárničce mám zrovna čerstvé zkušenosti z minulého týdne....

Máme v autě originál zabalenou lékárničku s datem expirace 02/2015. Sousedi 01/2015.... takže soused začal shánět náhradní náplň - obešel asi 4 lékárny a nemají ani lékárničky, ani náplně ani jednotlivé náhradní obvazy. Udělal se z toho humbuk a všichni asi hromadně dokupovali lékárničky.
Tak jsem hledala na netu a našla článek, kde píší, že mnohdy je na hlavním obale uvedena expirace mnohem kratší než ve skutečnosti na jednotlivých součástech.

Takže jsem naší lékárničku rozbalila a ejhle.... všechny jednotlivé složky mají expiraci 06/2015 - nenašla jsem jedinou věc, která by měla expiraci 02/2015 jak je uvedeno na hlavním obalu. Snad jedině že by výrobce myslel na nůžky ~t~ - ty uvedenou expiraci nemají. Chápu to jako pokus výrobce donutit mě, abych si koupila novou autolékárničku o 4 měsíce dřív než je ve skutečnosti potřeba.
V současnosti lékárnička musí vyhovovat vyhlášce 182/2011 - ovšem od předchozí novely z ní naopak některé položky vyjmuly, takže vyhovují i těm vyhláškám předchozím.
Šla jsem tedy za sousedem, ať se podívá jestli to náhodou nemá také tak... a ejhle - jeho lékárnička podle obalu expirace 01/2015 má v jednotlivých složkách skutečnou expiraci 09/2015 něco 10/2015.... takže on, který tady obíhal 4 lékárny nic nepotřebuje a najednou má na 9 měsíců vystaráno. Kdo by vydělal na tom, že by si teď koupil novou???

O víkendu jsme byli u známých na návštěvě - jsem jim říkala jak my a sousedi s lékárničkou. A oni, že jim taky končí. Došli do auta. Expirace na obale dokonce prošlá - 10/2014 ... expirace skutečná 06/2015 - opět snaha o získání zákazníka o 8 měsíců dřív!!!

Kontrolujte tedy skutečnou expiraci a nevyhazujte si zbytečně peníze dřív než je nutné. :-) Na jednu stranu nejde ani tak o těch cca 200kč, ale o princip jak se z nás snaží dělat blbce. 3 autolékárničky a všechny 3 mají minimálně o půl roku delší expiraci, než je na ní uvedeno.
Vůbec by mě nenapadlo to zkoumat a stejně jako ostatní bych šla a koupila novou lékárničku, kdyby soused nepřišel s tím, že v okolí našeho bydliště jsou autolékárničky nedostupné.

Jsem zvědavá kolik se vás ozve že to mají také tak.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.