| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Cestovala jsem v těhu dost, ale v takto vysokém stupni už bych nikam nejela. Jednak proto že bych to v žádném případě nechtěla riskovat, tedy komplikace či akutní zdrav.péči někde v cizině. A taky bych si to nechtěla platit ze svýho, když už celý život platím pojištění.

To klidně raději s tím miminem, pokud bude vše v pořádku. Naopak, právě s miminem se cestuje skoro nejlíp. Stačí dávat pozor na přehřátí, nevystavovat slunci, hlídat aby bylo ve stínu. Jídlo má totiž vlastní - mlíko. A buď spí, je v kočáře, nosí se. Ale taky se může stát že dost brečí - to je prostě holt riziko. ale mně vždy děti na dovolených spaly dobře - snad z toho vzduchu či únavy...

Myslím že to má více aspektů, už tu byly asi zmíněny:

- pojištění matky. Už to tu někdo psal, na těhotenství platí již v tomto stupni výluky. Takže je možné že pojistí, ale ne následky těhotenství. Takže když si zlomí ruku - tak to zaplatí, když začne rodit, tak už ne.

- pojištění dítěte - neexistuje možnost jak pojistit nenarozené dítě

- finance - pokud by dítě či matka potřebovali nějakou intezivní péči typu JIP, inkubátor apod může se o vyšplhat na velké peníze. A převoz novorozeněte v inkubátoru nemusí být snadný a taky pekelně drahý

- zvyklosti ohledně porodu a poporodní péče v cizině - když vezmu jaké vášnivé diskuze toto téma vzbuzuje i tady ve "známém" prostředí ČR. Prostě je u toho mnoho otazníků jak jsou zvyklí řešit porodní věci v Chorvatsku. Teď se tam ještě o tom s někým domlouvat, porozumět vyšetřením, výsledkům ... no fakt nevím asi bych si podobný zážitek spíš ušetřila. Ale záleží zda zakladatelka třeba nemluví dobře chorvatsky, to netuším

- co bude s dalšími účastníky dovolené v případě hospitalizace - byly zmíněny další 4 děti tedy bude tam dospělý či dost dospělých co se postará, odveze je zpět domů apod. A co bude v tom případě s "novo-matkou"

- pohodlí - jsem duší cestovatel, ale co si pamatuju tak v 9měsíci se mi fakt nikam nechtělo, byla jsem ráda že jsem ráda. Taky třeba intenzivní horko nemusí dělat dobře.

No nic já si to dovedu představit spíš s tím miminem.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.