| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Zdravím a gratuluji ~x~!
Chápu, že pokud člověk s dalším dítkem moc nepočítá, je to šok ~6~. Taky jsem to zažila a nebyla hned jenom šťastná ~j~.

Ale každopádně, žádná katastrofa to taky není. Zvládnout se to určitě dá, zvlášť když už máš zkušenosti se starostí o tři děti ~R^. Ale záhul to bude, o tom žádná.

Auto koupíte větší, do bytu (pokud to není malé 1+1) se snad taky vejdete, dovolenou ještě stihnete. Nebo se podsune o dva roky.
Věk je spíš nevýhoda, ale zase asi jsi toho dost stihla podniknout než přišli děti, ne ~;)?

To ostatní (kroužky, školka, škola, věnování se dětem) hodně závisí od místa kde bydlíte a tím daných možností (město, vesnice, jak je daleko škola, školka, kolik může pomoci tatínek).
Pak už to prostě jen organizovat, jak to nejlépe jde. Co nejde, z toho nezoufat ~s~. Nikdy to není ideální, ať jsi doma s více dětmi nebo v zaměstnání (třeba s dlouhou pracovní dobou).
První třída může být pro dítě dost náročná, ale to si myslím, že je spíš výhoda, že je maminka na MD než třeba dlouho do noci v práci.

Aktuálně spaní - domluvit se s tatínkem a střídat se. Aspoň o víkendu se vyspat sama, malé "buditele" ať hlídá muž. Pokud chodí děti ještě spát po obědě (popř. většímu pustit pohádku na DVD) aspoň odpočívat s nimi.

Ať nevypadá, že pouze pustě teoretizuji, fakt vím, o čem to je.
Sama mám doma 7 dětí - momentálně 14 let (8.tř.), 12 let(7.tř.), 2 x 10 let (dvojčata 4. tř)., 6 let (1.tř.), 2,5 roku a 6 týdenní mimi. Zrovna dnes bylo pololetní vysvědčení a školáci si vedou opravdu dobře.
První tři děti se narodili v rozmezí 3,5 roku. Pátá, když byla nejstarší v 1. třídě. Babičky máme daleko, po ruce výpomoc skoro žádná.

Výhodou teda byl určitě věk, teď mám skoro 40 a mimi mě zmáhá víc než "za mlada". Ale mám kamarádku, která má 44 a čeká (plánovaně) páté děťátko. A moc se těší.
Takže všechno jde. Někdy těžce, někdy lépe. Jsou i chvíle, kdy si říkám: "Dýchej, hlavně dýchej!!!" Ale taky chvíle, kdy jde všechno skoro samo a já si užívám to živé štěstí. Neměnila bych, fakt.

Přeji hodně zdraví a síly ~;((~s~~x~



Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.