| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Anjelico, buď šťastná zaváš čtenářák - u nás ve třídě děti píšou čtenářák každý týden! Mají přečíst 20 stránek knihy a z toho napsat obsah.... syn je ve třetí třídě.

Když jsem to na třídní schůzce slyšela, vzala jsem si slovo a řekla jsem paní učitelce, že si myslím, že jsem celkem nepochopila ten princip čtenářáku od druhé třídy (to měli jinou učku a čtenářák psali tak, že co měsíc, to jedna kniha v ČD) - že podle mne je psaní ČD v tomhle věku a v téhle frekvenci způsob, jak dítěti znechutit čtení... že mi prostě nedochází, proč by to měli dělat.
Navíc mají sešit A4 bez linek z recyklovaného papíru, když pod list dáš lenocha, není téměř vidět - pokud je z druhé strany popsáno, ty linky prostě vidět nejsou vůbec.

Paní učitelka ale řekla, že je to proto, aby děti pravidelně četly, a učily se zformulovat obsah a udělat zápis, k sešitu řekla, že bez linek je proto, aby se jim do něj dobře kreslilo~8~. Jako prosím ve 3 třídě!!!

Už na třídní schůzce jsme se s pí učitelkou dohodli, že kdo chce, může linkovat - takže prostě tužkou linkuju... ten můj puntičkáž se hroutil z toho, že ty linky prostě nevidí a že mu to jde do kopce a má to hnusný....~d~

Takže vzhledem k tomu, že synek čte, čtenému textu rozumí, ale nečte tak, jak si paní učitelka asi představuje, že by se číst mělo - teď má třeba 3 měsíce doma Ottův slovník naučný I. díl a listuje jím a čte si, na co má zrovna chť a co ho zajímá, má krásné encyklopedie, ve kterých si hodně rád často listuje - ale do čtenářáku se tohle prostě zapsat nedá.... Má tady taky vytaženou hromadu Čtyřlístků (jednak své nové, ale i po mě i po manželovi), svázané staré ohníčky, a různé jiné staré dětské časopisy které si rád pročítá....
Já jsem za to moc ráda a rozhodně ho nehodlám nutit do čtení tak, jak by se číst mělo - tedy zasednout ke knize ....

Každý večer před spaním mu ještě s manželem čteme knihu, takže jsem to pirátky pojala tak, že zápis do čtenářáku děláme z toho, co mu čteme my večer.
Zápis děláme tak, že ho vždycky ho nechám říct, o čem jsme ten týden četli - pak spolu zformulujeme jednolivé věty a ty on napíše. Mají mít cca 4 věty, ale on toho má vždycky víc.

Naše paní učitelka tedy ČD neznámkuje, jen podepisuje. Jinak je výborná, synek ji miluje a já jse, z ní nadšená, takže vzhlede k tomu, že s tím nemáme žádné větší problémy (junior je rychlík, vyfikneme zápis max do 3/4 hodiny vč. obrázku), tento její extrabuřt prostě plníme. Nevím, jestli ve škole říkal, jak u nás ČD vzniká, nicméně zpětnou reakci nemám žádnou, takže pokračujeme v tomto modelu.

KDyby se jí to nelíbilo, jsem si za sebe jista, že bych si to uhájila- podle mne smyslem ČD je zpětná vazba učiteli, že děti čtou - můj syn čte od 5ti let a já fakt chci, aby si četl tak, jak chce a co chce...

Já jsem čtenář - knihomol, ale co si tak pamatuju, tak ve velkém jsem začala číst až tak od 5. třídy - to jsem trávila každý den v knihovně odpoledne cca 3 hodiny a tahala si domů tašky knih - knihomol jak vyšitej. Kdyby mě někdo nutil dělat už na prvním stupni ČD, asi bych byla ze čtení dost zpruzelá, jak se znám..~d~

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.