| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

To není univerzální rada, to je rada pro tento konkrétní případ.
Tady to matku evidentně stresuje, morduje dítě 2 hodiny průběžně celý den. Váží na 2 váhách.

A já prostě to srovnání mám, s váhou i bez váhy, několik měsíců jsem vážila a myslím že je tam pak určitá "psychická" závislost - vědět přesně kolik dítě vypilo. Proč. Fakt není důvod to vědět přesně u každého kojení. Já to taky nepoznala. A dost dlouho jsem si na to zvykala, že to nevím a vlastně to vědět nepotřebuji. Že mám vnímat své dítě, zda potřebuje abych do něj narvala další mlíko či ne, mám poznat jinak než neustálým vážením.
Důležitá je pohoda dítěte a samozřejmě celkové prospívání, které však nemusí být nutně dle tabulek.

Jako pokud matka chce a nezpůsobuje to pak problémy tak klidně vážit může.
Právě u matek kdy děti nepřibírají či málo, je to vlastně dost kontraproduktivní, řídit se váhou a ne sledováním a vnímáním dítěte.
Pokud jsi neměla nízko váhové dítě, či nepřibírající, či u nižších hodnot tabulek tak si to možná neumíš úplně představit, co to pak způsobuje s psychikou matky.
Já s tuto "závislost" vytvořila za 2 měsíce v porodnici a bylo těžké se toho zbavit, protože když dítě přibírá pomaloučku, tak je to šílený stres a na budku. A tím se zhoršuje vlastně to dítě.
Prostě dítě pilo líp a bylo víc v pohodě, když jsem byla v pohodě já. Snad chápeš co tím chci říct.
Nepovažuju váhu za špatnou vždy, ale tehdy když způsobuje co je tu popsáno.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.