| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Mám dvě kavalírky, tříletou a šestiletou. S tou starší jsme bydleli ve městě a chodili s ní na procházky po parčíku. Neštěkala, o samotě nevyváděla, kavalír je přizpůsobivý pes. Ale pozor, je tam velká provázanost barevné variety s povahou. Energický šílenec je celozrzavý- ruby. Bílorezavý blenheim je spíš takový šlechtic, trikolorní je veselý pejsek, co nic neřeší a černorezavý- black and tan- se většinou v dospělost promění v kliďase a flegmouše. Štěně je velmi živé u jakéhokoli plemene.
Já mám obě feny zvyklé hodně běhat venku na volno, protože bydlím na venkově a můžu si to v přírodě dovolit. Kavalír je chytrý pes, s tou starší jsme chodila normálně na cvičák a mladší to učím taky. Snadno tloustnou- jsou to nenažranci stejně jako třeba labrador. Takže když se pes vychová a hlídá se, kolik toho sežere, je to příjemný společník klidně i pro seniora. Musí se česat- obzvlášť za ušima- ale ne víc, než kterékoli dlouhosrsté plemeno.
U mopsů bývá problém s krátkým čenichem- chrochtají, na delší výpravy ten krátký čenich taky není. Viděla jsme mopsy se špatnými klouby, tudíž problematickým pohybem. Navíc je to pes s "příliš velkou kůží" a v těch záhybech se snadno zapaří a vznikají kožní problémy, stejně jako u frbula a šarpeje. No a ty krátké chlupy taky nejsou výhra v loterii- kamarádky s krátkosrstými psy řeší chlupy víc než já, protože ty krátké se zapíchnou všude.
Takže těžko říct. Moje preference jsou jasné- kavalír ze slušné chovky. Nemají pak ani nemocné srdce a problémy s malou lebkou taky nemá tolik psů, kolik se na netu říká. Navíc tenhle problém mají i jiná plemena (bostonský teriér, čivava, grifonek a další), jen se to obvykle neříká.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.