| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Manžel (vetík) pravil, že tak, jak je otázka postavena, se nedá odpovědět.
Na co je pes alergický?
Jaký je jeho zdravotní stav jinak?
Jak je na tom výživově - sklony k tloustnutí, nebo naopak vyhublý díky alergické nesnášenlivosti?
Jakou má pohybovou aktivitu?

JInak jak tu už padlo - pokud chceš vařit, není to BARF.

Krmím ovčajdu takto doma míchaným krmivem. Vařím těstoviny a rýži - když mám třeba vodu od našich těstovin či knedlí, tak ji využiji a zavařím do toho půl litrové nádoby rýže a půl litrové nádoby těstovin, promíchám povařím cca 5 minut, vypnu plotýnku a nechám dojít (vařím na elektrice, na plynu by se asi vařilo déle). Po vystydnutí (vody mám tolik, že se v podstatě vsákne) nandám do dvou "kyblíčků" od jogurtu (podle mne jsou litrové) do ledničky. Z tohoto množství krmím 4 - 5 dní. Do každé porce nastrouhám jednu větší mrkev, pokud mám doma cokoli od zeleniny, nastrouhám a vmíchám - košťál ze zelí, horší listy salátu, okrájený kousek kedlubny, zavadlé ředkvičky...(ale náš pes je králík, miluje veškerou zeleninu).
Maso vozí muž od řezníka - většinou hovězí nebo kuřecí, vepřové výjmečně. Řezník mi ho nahrubo rozkutruje, klidně smíchá druhy, to je mi jedno. Kousky jsou velké tak 1,5 x 1,5 cm a mám je nacpané v mrazáku v cca kilových sáčkách. Uvařím sáček a mám ho na 4 dny (to nestihne zasmrádnout) v lednici. Příprava jídla je tedy 2x týdně větší práce s vařením, když je uvařeno, vezme to minimum času - smíchám maso - přílohu, dám ohřát (pes by neměl dostat studené z lednice!!!! ani horké) a mezi tím nastrouhnu či nakrájím zeleninu, přimíchám. Krmíme odpoledne, ráno dostane tvaroh či jogurt, tak 2x týdně vajíčko. Ale ona nemá žádné alergie a je velice žravá :-)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.